Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Pět měsíců v Himálaji - neobyčejné dobrodružství české rodiny z Prahy 4

26. 10 2010 | Cestovatel a publicista Martin Mykiska se vrací ke svému "velkému himálajskému dobrodružství" - rodinnému. Celých pět měsíců žil s celou rodinou (synům bylo 3 a 5 let) v malé himálajské vesničce v oblasti zvané Malý Tibet. Neobvyklý zážitek zpracoval do knihy "Pět měsíců v Himálaji aneb Ladak očima české rodiny".

Cestovatel a publicista Martin Mykiska se vrací ke svému "velkému himálajskému dobrodružství" - rodinnému. Celých pět měsíců žil s celou rodinou (synům bylo 3 a 5 let) v malé himálajské vesničce v oblasti zvané Malý Tibet. Neobvyklý zážitek zpracoval do knihy "Pět měsíců v Himálaji aneb Ladak očima české rodiny". Při líčení exotické životní etapy se v knize rodiče střídají, čímž vznikla zajímavá výpověď o tom, jak se celá rodina vyrovnala s neobvyklými podmínkami - jak v každodenním životě v dočasném domově, tak při dobrodružných výpravách do hor. Kniha čtenáře bohatě seznamuje také se životem houževnatých obyvatel Himálaje, s jejich zvyky, každodenním životem, historií či trochu tajemným buddhismem v jeho tibetské formě. Kromě množství barevných i čb fotografií rukopis doplňují roztomilé dětské ilustrace převzaté z deníčků Vojty a Mojmíra.

„Ladak. Tajemný kousek země sevřený mezi horami. Skalnatá vysokohorská poušť protkaná oázami zelených údolíček zavlažovaných ledovcovými říčkami. Buddhistické kláštery, obrovští pozlacení Buddhové a oholení mniši bušící do bubnů a tajemně mumlající své mantry. Ladak utopený v oceánu vysokých štítů Himálaje... tak tam jsme se ocitli jednoho dne i s našimi synky. Díky jejich přítomnosti jsme v cizí zemi viděli leccos jinýma očima...,“ komentuje knihu Barbora Mykisková

Více na http://www.mykiska.cz

Diskuse

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO