Policie pátrá po mladých pachatelích rasového útoku v Praze

Policisté pátrají po mladých pachatelích rasově motivovaného útoku, který se stal 19. srpna na autobusové zastávce Plaňanská v Praze 10. Napadený mladík po útoku upadl na zem, kde zůstal ležet v bezvědomí. Záchranáři jej převezli do nemocnice, kde je od té doby v umělém spánku. ČTK o tom dnes informoval mluvčí pražské policie Jan Daněk.

K fyzickému útoku podle policistů došlo krátce po 19:00 v Počernické ulici. Patnáctiletý mladík prý vystoupil z autobusu se svojí mladší přítelkyní. Násilník údajně měl narážku, že jde o Romku a napadený se jí zastal.
 
"Následně dostal od jednoho z mladíků dvě rány pěstí do obličeje, upadl na zem, kde se hlavou udeřil o beton a zůstal v bezvědomí," dodal Daněk. Dva mladíci pak odešli směrem k Malešickému parku, kde by také mohli bydlet. Napadenému poskytla pomoc jeho přítelkyně a jeden ze svědků.
 
Mladík, který zaútočil na poškozeného, byl podle policie ve věku 17 až 19 let, má 170 až 175 centimetrů vysokou sportovní postavu a krátké černé vlasy. Oblečen byl do modrého trička a černých kraťasů a přes rameno nesl černou tašku značky Adidas. Kriminalisté se domnívají, že mohl dělat bojové sporty.
 
Druhý z mladíků byl také ve věku 17 až 19 let, měl 170 až 175 centimetrů vysokou postavu a krátké hnědé vlasy vepředu česané do špičky. Oblečený byl do šedé mikiny a také přes rameno nesl sportovní tašku, uvedla policie.
 
Kriminalisté případ prošetřují pro podezření ze spáchání trestných činů těžké ublížení na zdraví a výtržnictví, za což v případě odsouzení hrozí až 10 let vězení. Právní kvalifikace se ještě může změnit. Svědci mohou volat na linku 158.
 
zdroj: ČTK