Policie pronásledovala ujíždějící auto z Prahy až do Plzně

Policie dnes odpoledne pronásledovala ujíždějící auto z Prahy až do Plzně, kde řidiče policisté zadrželi. V průběhu zběsilé jízdy, při které se prchající vůz se zahraniční registrační značkou po dálnici řítil rychlostí zhruba 200 kilometrů za hodinu, padly varovné výstřely. Řidič také naboural dvě policejní auta. Nasazen byl i vrtulník, řekl ČTK mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Muž s prostřeleným krkem skončil na operačním sále, uvedla Česká televize (ČT) s odvoláním na matku zraněného. Podle ní syn ujížděl policistům, protože neměl řidičský průkaz. 

"V 15:46 se policisté snažili zkontrolovat vozidlo Mazda na úrovni Úřadu vlády, tedy na Nábřeží Edvarda Beneše, a to před nimi začalo ujíždět různými ulicemi až na hranice Prahy a vjelo na dálnici D5," popsal událost mluvčí. Podle něho na dálnici policisté opakovaně varovně vystřelili do vzduchu, na samotný vůz však nemířili. 
    
Kolizi dvou policejních vozů způsobil prchající řidič na 34. kilometru dálnice, obě auta zůstala po střetu nepojízdná. Dalších šest až osm hlídek však vůz pronásledovalo až do areálu plzeňské nemocnice na Lochotíně, kde byl přibližně po 45 minutách jízdy řidič zadržen. "Na zadržení se podílelo celkem deset vozidel," dodal Hulan. 
    
Pražští policisté při pronásledování auta po D5 požádali o spolupráci i policisty z Plzně. Ti nakonec řidiče v areálu lochotínské nemocnice zadrželi. V kufru auta bylo několik papírových krabic, policie později uvedla, že ve voze nalezla léky. 
    
Řidič skončil v péči plzeňských lékařů, na místě zatčení byla kaluž krve. Zda šlo o vážné či lehké zranění, však Hulan nevěděl. "Jak jeho totožnost, tak důvody jeho počínání zatím neznáme," uvedl policejní mluvčí. Fakultní nemocnice Plzeň zatím nechce podrobnosti ke zranění řidiče kvůli vyšetřování policie poskytovat, řekl administrátor nemocnice ČTK. 
 
zdroj: ČTK