Pomocníci při práci na počítači

Správně zvolené pracovní prostředí zvyšuje produktivitu a zároveň se postará, abyste netrpěli dlouhodobými následky kvůli špatnému sezení u notebooku. Ať už pracujete v kanceláři nebo doma, je důležité myslet na správné držení těla. Špatná ergonomie se neprojevuje okamžitě, ale až za několik let. Výběrem správné myši můžete předejít zánětu šlach, tenisovému loktu či syndromu karpálních tunelů. Správně zvolená výška monitoru zamezí bolestem hlavy, ztuhlosti krku i bolestem bederní páteře. Co si tedy pořídit, abyste se těmto problémům obloukem vyhnuli? Přinášíme vám tři tipy z dílny produktů Yenkee, které zaručeně pomohou k ergonomičtějšímu a zdravějšímu sezení v práci nebo při studiu.

Správné držení těla

Při práci či studiu v sedě bychom měli vnímat potřeby našeho těla. Od špatného sezení se mohou dostavit bolesti zad, hlavy případně i kostrče. Je tedy důležité se naučit sedět správně, zpříma. K tomu nám může výrazně pomoci kvalitní židle Yenkee FISHBONE YGC 500. Díky správnému sezení pak nejsme ani po delší době sezení unaveni a cítíme se komfortně i při vyšším pracovním či studijním nasazení.

U židle využíváme kromě sedáku především opěrky zad, hlavy a loktů, abychom měli končetiny v tupém úhlu. Osa ramen by zároveň měla být rovnoběžná s osou pánve.

Maximální komfort vám dopřeje kancelářská židle FISHBONE YGC 500, která svým zpracováním podporuje správné sezení. Je vybavena mechanismem zajišťující synchronní naklápění sedáku a opěradla. Bederní část židle tvoří devět dvoukřídlých zádových podpěrek a její nastavení nabízí v oblasti beder až čtyři úrovně přítlaku. To zajišťuje komplexní oporu páteře a zádového svalstva.

Židle je vhodná pro věkové kategorie od 14 let.

Cena je 5 499 Kč a židle je dostupná ve dvou barevných variantách, černé YGC 500BK a šedivé YGC 500GY.

Pro správnou polohu zápěstí
Ergonomická myš má velký přínos pro naše zdraví, jelikož slouží jako prevence proti vzniku karpálního tunelu. Toto onemocnění, spolu s tenisovým loktem, patří k nejrozšířenějším nemocem způsobených nesprávně zvolenou myší. Vertikální ergonomická bezdrátová myš YMS 5030 ErgoSnug je navržena tak, aby podporovala přirozenou polohu zápěstí a snížila tím riziko syndromu karpálního tunelu či zánětu šlach. Úhel i výška myši jsou v optimální poloze, včetně všech tlačítek, která jsou dobře ovladatelná. Myš zároveň disponuje dvěma Nano přijímači pro zapojení do USB-A a USB-C s dosahem 10 m a je tak vhodná pro všechny počítače včetně uživatelů produktů Apple. ErgoSnug je 6-tlačítková myš s optickým senzorem s rozlišením až 1 600 DPI. Díky tichému chodu tlačítek se hodí pro práci v jakémkoli prostředí. Ergonomické vertikální provedení s levotočivou orientací umožňuje její použití pouze pravákům.
Pořizovací cena je 499 Kč.

Nezapomínejte na zorný uhel
Monitor bychom měli mít ve vzdálenosti 50 až 80 cm a dívat se na něj pod úhlem alespoň 20 stupňů. Pokud pohled na střed obrazovky svírá úhel přibližně 35 stupňů, jsou vytvořeny optimální pozorovací podmínky a tím pádem vás nebudou trápit problémy se šíjí a zrakem. Stojánek Yenkee YSM 02 ALU je vhodný pro notebooky, ale i tablety do úhlopříčky 15,6″. Protiskluzové podložky se postarají o pevné umístění na stole a měkké silikonové výstupky na horním povrchu stojánku zabraňují nežádoucímu pohybu zařízení a chrání ho před poškrábáním. Luxusní pevná hliníková konstrukce s variabilitou sklonu od 55 do 155 mm v 6 pozicích vám zajistí pohodlnou práci bez přehřívání a únavy na obou stranách. Stojánek je skládací, ve složeném stavu ho můžete přenášet s sebou a lehce si tak vytvořit ergonomické pracovní místo kdekoliv – v kanceláři, doma, v kavárně nebo v knihovně.
Držák můžete pořídit za 599 Kč.