Přijďte si své přání hodit do Ježíškovy schránky

Loňská akce s vánoční schránkou, do níž se vhazují přání dětí, adresovaná Ježíškovi, dosáhla takového úspěchu a proslulosti, že se ji letos vedení městské části Praha 4 rozhodlo zopakovat.

Starosta Prahy 4 Pavel Horálek objasňuje toto rozhodnutí: „Opakované akce, i když třeba i s roční periodicitou, vytvářejí tradice. A opakovat něco, z čeho mají o Vánocích radost děti, to mi připadá úplně samozřejmé. Loňský nápad se osvědčil, bude skvělé, když to vyjde i letos, příští rok a tak dál… Děti na "Čtyřce" budou jednou provždy vědět, že na ně Ježíšek myslí o Vánocích i u nás na úřadě.“

Vánoční strom v novém sídle úřadu Prahy 4 slavnostně rozsvítila zástupkyně starosty Ivana Staňková. Velká vánoční schránka s nápisem Ježíšek je umístěna pod umělým stromem ve vestibulu nové budovy Úřadu MČ Praha 4 v ulici Antala Staška. Slavnostně jej rozsvítila v úterý 29. listopadu zástupkyně starosty Ivana Staňková spolu s dětmi ze Základní školy Jižní. Do Ježíškovy schránky mohou děti až do 12. prosince vhazovat dopisy a lístky s přáními. Starosta Pavel Horálek před Štědrým dnem vylosuje čtyři obálky a pisatelkám či pisatelům osobně splní vysněné přání.

www.praha4.cz