PSEM mezi psy Prahy 4 se stal špringršpaněl Eston ze Spořilova

Do poslední chvíle vyrovnaný souboj přineslo velké finále, ve kterém porota zvolila PSA mezi psy Prahy 4 - stal se jím pětiletý anglický špringršpaněl Eston, který hrdě nese jméno země svého původu (pochází z Estonska), žije ale na pražském Spořilově.

Soutěže se zúčastnilo 139 psů z celé Prahy 4, do finále postoupili čtyři finalisté, kteří v internetovém hlasování získali dohromady téměř pět tisíc soutěžních hlasů. Právě Eston tedy bude z plastových maket v parcích nabádat majitele psů, aby po svých čtyřnohých svěřencích uklízeli. Starosta městské části Praha 4 Pavel Horálek (ODS) k tomu podotýká: „V předchozích dvou letech se naše kampaň „Sám po sobě neuklidím – psí bobky patří do koše“ ukázala jako velmi úspěšná a efektivní, proto v ní rádi pokračujeme i letos. Osobně si ale nejsem jistý, jestli Eston, a vlastně všichni letošní finalisté, nepůsobí až moc vlídně. Možná, že víc by na nepořádné pejskaře zabral pes Baskervillský,“ dodává v nadsázce.

Čtyři finalisté letošního prvního ročníku soutěže - špringršpaněl Eston, kříženec Milo, výmarský ohař Betty a francouzský buldoček Eliška svedli vyrovnaný souboj ve středu v podvečer v Centrálním parku Prahy 4 na Pankráci. Vítěze zvolila odborná porota, ve které zasedli kromě starosty Prahy 4 Pavla Horálka také jeho zástupce Jiří Bodenlos (ČSSD), čestná občanka Prahy 4, výtvarnice Emma Srncová, dále Česká Miss 2010, zpěvačka Jitka Válková a herec a skladatel Ondřej Brzobohatý.

www.praha4.cz