RE/MAX má za sebou úspěšný rok. Obrat vzrostl o více než 40 procent

Přestože již druhým rokem ovlivňuje ekonomické dění v Česku i ve světě pandemie koronaviru, trh s nemovitostmi stále posiluje a zájem firem ani jednotlivců neklesá. Realitní kancelář RE/MAX má za sebou velmi úspěšný rok, kdy se obrat navýšil oproti předchozímu období o více než 40 procent, a to z 898 milionů Kč na 1,289 miliardy Kč. Nárůst transakcí přitom stoupl ve všech ohledech, ať už se jedná o prodeje či pronájmy nemovitostí, počet prodaných licencí, otevření nových kanceláří, ale také rozšíření sítě makléřů. Generální ředitel Jan Hrubý hodnotí rok 2021 příznivě a také v následujícím období se chce soustředit především na další rozvoj distribuční sítě a navýšení počtu obchodních transakcí.

„Uplynulý rok 2021 byl z obchodního pohledu velmi úspěšný a výsledky potvrzují, že zájem o nemovitosti stále roste bez ohledu na dopady pandemie koronaviru. Jako velmi pozitivní vnímáme především fakt, že čísla stoupají nejenom v oblasti klasického prodeje nebo pronájmu nemovitostí. Počet námi zprostředkovaných prodejů nemovitostí v loňském vzrostl o 15 procent a počet pronájmů o 8 procent. Daří se nám však také v prodeji franšízových licencí a značka RE/MAX v Česku stále posiluje, proto se v nadcházejícím období plánujeme zaměřit na další růst naší distribuční sítě, získání nových makléřů i obchodních akvizic. V současné chvíli máme na českém trhu již 160 franšízových kanceláří. V roce 2022 máme ambice počet ještě značně navýšit,“ říká Jan Hrubý, generální ředitel společnosti RE/MAX.

Profese makléře na vzestupu

Na loňském úspěšném roce se podepsalo mimo jiné rozšíření sítě o 12 nových kanceláří, ale také zvýšení počtu aktivních makléřů téměř o 5 %. Vzhledem k vývoji trhu, kdy cena nemovitostí stále roste a zároveň trvá zájem jednotlivců i firem investovat peníze právě v této oblasti, se zvyšuje zájem o podnikání v realitním franšízingu. Na atraktivitě nabývá i samotná profese realitního makléře. Podle hospodářských výsledků společnosti RE/MAX činil hrubý provizní obrat každé kanceláře RE/MAX sítě v průměru 8 milionů Kč, přičemž průměrný provizní obrat makléře byl 1 milion Kč. Nad 1 milion Kč dosáhlo 441 makléřů, navíc 18 makléřů sítě dosáhlo provizního obratu převyšujícího částku 5 milionů Kč.