Právě se nacházíte:

Rekord v sázení stromů

Plánujete sázet stromy? Můžete se připojit k jedinečnému pokusu o rekord. Hromadné sázení stromů a stromků proběhne 28. října 2011 od 10 do 18 hodin po celé České republice.

Sázet můžete malé stromky i vzrostlé stromy na zahradě, ale i na veřejném prostranství, samozřejmě po předchozím souhlasu vlastníka pozemku. "Rekord spočívá v celkovém množství vysazených stromů a zapojených lidí po celé republice. Přihlásit se můžete i s výsadbou jediného stromu," říká zástupce starosty pro oblast životního prostředí Jiří Bodenlos (ČSSD). Případný rekord bude zanesen do České databanky rekordů a zapíše se do dalšího vydání České knihy rekordů.
Na území městské části Praha 4 zajišťuje administrativní stránku přihlášení a realizaci Úřad městské části Praha 4. Strom lze zakoupit u Lesů hl. m. Prahy (tel.: 777 719 049) nebo v zahradnických prodejnách. Nejpodobnější doposud registrovaný rekord ve světě je výsadba 938 007 kusů stromů v Indii dne 15. srpna 2009.
Jednotlivci, skupiny přátel, rodiny, občanská sdružení a spolky, školy, školky či neziskové organizace a firmy se musí zaregistrovat nejpozději do 18. 10. 2011 na e-mailové adrese: eva.simkova@praha4.cz a dodržet jednoduchá pravidla - stromy vysadit, nafotit, a to včetně identifikace osoby (firmy), která strom zasadila (druh a počet sázených stromů), a doplnit o zajímavý příběh při sázení stromů (není povinné). A to vše poté zaslat na výše uvedenou e-mailovou adresu nejpozději do 31. 10. 2011 do 12 hodin.

www.praha4.cz