Roboti ovládli Fakultu strojní ČVUT

Fakulta strojní ČVUT realizovala výjimečnou vzdělávací událost Letní škola Arduina. Byla určena pro studenty středních škol se zájmem o robotiku.

Předem přihlášení studenti se v době konání Letní školy Arduina od 7.7. do 10.7 2015 mohli naučit programovat a téměř samostatně tak rozpohybovat svého prvního robota. To vše pouze s malou odbornou pomocí doc. Ing. Martina Nováka Ph.D. z Ústavu přístrojové a řídicí techniky. Roboty středoškolští studenti rozpohybovali prostřednictvím Arduina, což je open-source platforma založená na mikrokontrolorech ATMega, jejíž prostředí může být použito k vytváření samostatných interaktivních zapojení nebo může být připojeno k software na počítači. 
Celá tato vzdělávací událost byla určena všem středoškolským studentům, kteří ještě neprogramovali, ale měli zájem si to vyzkoušet a seznámit se tak s prvky robotiky. To vše bez předchozích znalostí z oblasti elektroniky a programování. 
 
Letní škola Arduina byla pro všechny studenty bezplatná a setkala se s velkým úspěchem u středoškoláků překvapivě obou pohlaví. Pro velký úspěch se již pomalu připravuje její další pokračování.