Rodičovská dovolená patří do profesionálního životopisu

Ženy (i muži) na mateřské a rodičovské dovolené získávají nové dovednosti, mají skvěl time management, jsou spolehlivé a výkonné, musejí se vyrovnávat se změnami, být flexibilní a prokázat dobré organizační schopnosti.

Přesto při nástupu do práce čelí řadě předsudků a mnohdy se nedostanou ani k pohovoru. Veřejně prospěšná organizace Business&Professional Women CR (BPW CR) se rozhodla rodiče, kteří se vracejí do práce podpořit, a to formou speed mentorignu u Kulatých stolů. „Matka, která se po delším období péče o dítě vrací do práce, musí také umět vyjít zaměstnavatelům vstříc. Musí ukázat, že skutečně svoje dovednosti a znalosti rozvíjela, že jí neutíkají podstatné změny v oboru, že sleduje trendy a stále se o svou práci zajímá.“ Připomíná Lenka Šťastná, prezidentka BPW CR.

Akci podporuje také Městská část Praha 4, díky které budou kulaté stoly připraveny na Nuselské radnici, a to 17. září 2019 od 9:30 do 11:00.

O své zkušenosti se podělí Lenka Nozarová, ředitelka personální agentury ConVerta Consulting sro., dlouholetá poradkyně v oblasti kariérového a personálního poradenství. Vstup na akci je zdarma a hlídání dětí zajištěno ve spolupráce s Baby Office. Speed mentoring je jednou z metod, díky které organizace Business & Professional Women CR (BPW CR) pomáhá ženám, aby posílily své postavení v práci a podnikání.

Informace o speed mentoringu najdete na https://bpwcr.cz/

Business & Professional Women CR je veřejně prospěšná organizace, která sdružuje aktivní ženy s cílem podporovat a rozvíjet jejich osobnost, plnou realizaci při naplňování profesní, osobnostní a sociální role. Organizace je součástí mezinárodní sítě BPW International, jež působí v 95 zemích světa a navazuje také na odkaz jedné z prvních českých členek Františky Plamínkové. Spolek podporuje rozvoj přátelství, vzájemnou podporu a spolupráci mezi ženami celého světa.

Tuto organizaci založila v roce 2010 Lenka Šťastná s vizí, že když se ženy propojí, dokážou neuvěřitelné věci.