Rodinná firma Kores vyrábí již 130 let pro celý svět

Společnost Kores je tradiční rodinný podnik vyrábějící kancelářské a školní produkty již 130 let. Je na trhu od roku 1887 a dnes nabízí více než 1000 produktů v 15 produktových kategoriích. Výrobky jsou prodávány pod obchodní značkou Kores v 25 jazycích a více než 80 zemích světa. Kores je v současnosti globální firmou s celkovým obratem přes 35 mil. Eur.  

Česká pobočka firmy Kores - společnost Kores Europe - měla v loňském roce čistý roční obrat přes 157 mil. Kč, zvýšila tak celkový obrat o 7 %. Na českém trhu společnost zrealizovala obrat 69,5 mil. Kč a na letošní rok plánuje 5% růst obratu.

V roce 1887 Wilhelm Koreska, pradědeček současného prezidenta skupiny Kores Clemense Koresky, založil firmu Kores ve Vídni. Prvním produktem firmy Kores byl uhlový papír. Na začátku dvacátého století Kores otevírá svou první chemickou továrnu kancelářských potřeb ve Vídni a o několik let později uvádí na trh pásky do psacích strojů. Wilhelm Koreska junior se pak společně se svým bratrem Robertem zapojují do vedení firmy a společnost zrychluje expanzi. A v roce 1939 působí Kores již na třech kontinentech s výrobními závody od Šanghaje a Cairo až po Berlín a Vídeň.

Dále Kores zakládá výrobní závody v Barceloně, Mexiku a společnosti Kores Venezuela a Kores Kolumbie. Rok 1990 přináší spuštění výroby lepicích tyčinek v Barceloně. V roce 1993 je založena v České republice společnost Kores Praha, spol. s r.o. a o tři roky později výrobní závod v jihočeském Strmilově. Do Strmilova se v roce 2008 přesunuje z Barcelony výroba lepicích tyčinek pro celý svět. 1. ledna 2017 došlo ke změně názvu společnosti Kores Praha, spol. s r.o. na Kores Europe s.r.o. V jihočeském Strmilově dnes Kores pro celý svět vyrábí lepicí tyčinky, korekční prostředky, popisovače a zvýrazňovače, razítkovací produkty a tekutá lepidla.