Rozhovor s NLP trenérem Miroslavem Šůsem. 10. díl

Již jsme pokročili k 10. pokračování a povídáme si o NLP (Neurolingvistické programování) . Dozvěděli jsme se, co to NLP je, jak s jeho pomocí můžeme nastavit svůj vlastní mozek pro pocit štěstí a zlepšení zdraví . V dnešní části rozhovoru s  NLP trenérem a koučem Miroslavem Šůsem o NLP (Neurolingvistické programování) pokračujeme v možnostech, které nám NLP nabízí. A na konec ještě soutěž o zajímavou cenu.

Začali jsme používat vizualizaci. Musím sám přiznat, že z počátku jsem si připadal velmi nejistě a čím více jsem vizualizaci používal, tak mi to jde lépe a lépe. Můžete našim čtenářům prozradit jednoduché techniky, které mohou používat ihned?

Souhlasím s Vámi, že pokud techniky používáme častěji, mozek se to naučí a jejich používání je pak pro nás jednoduší a jednoduší. Ať už se jedná o vizualizaci či jiné techniky. Co se týče jednoduchých technik, které používám? Jistě velice rád se se čtenáři podělím.  Asi bychom mohli začít hned s ranní vstáváním. Každý z nás má nastaven určitý „rituál“, který nás probudí a naladí na celý den. Pro mě funguje následující techniky, které jsem zařadil do svého ranního „rituálu“. Při probuzení poděkuji za další krásný den, který mohu prožít. Jak procházím do kuchyně ke snídani, můj pohled přeběhne všechny moje „věci“, které mi připomenou mé největší úspěchy. Současně mám také svou vizi svého dalšího cíle, i tam na chvilku nechám spočinout svůj pohled. V koupelně mám také pár „drobností“, které mi při ranní hygieně připomenout mé významné dny a tím si znovu připomenu příjemný pocity, které jsem přitom prožíval. A když odcházím, ještě ke mně přiběhne náš pes, který je vždy nadšený, když ho alespoň na chvilku podrbu.

Co myslíte, jak se potom cítíte? Ještě se můžete mračit? Můžeme pak mít nepříjemný pocit? A pokud si ještě pustíte Vaši příjemnou hudbu nebo si rovnou zazpíváte, jak myslíte, že sami sebe naladíte?

To se dobře poslouchá, takže si mohu i já a naši čtenáři vytvořit takový to ranní rituál a každé ráno se příjemně naladit?

Jistě, jestli tyto techniky fungují pro mě, mohou fungovat i našim čtenářům, a to jenom nakrátko, jenom do konce života.

A je možné to s někým zkonzultovat a pomoci našim čtenářům najít optimální ranní rituál?

Samozřejmě, v každém kraji i okrese již dnes máme praktikanta, master praktikanta nebo trenéra se kterým si můžete domluvit konzultaci a velice rádi čtenářům poradí. Nebo se to sami chcete naučit a pak máte možnost přihlásit se do kurzu NLP praktikant a najít v sobě schované možnosti.

To je dobrý nápad. Kde najdeme podrobnosti k vašim kurzům?

Kurz NLP praktikant je první seznámení s NLP. V tomto kurzu se seznámíme se základními metodami, které můžete využít pro svůj osobní rozvoj, pro pomoc lidem v rodině a svém okolí. Kurz vám poskytne to nejlepší z praktické psychologie, které se rozvíjí posledních 40 let na základě prací David Gordon, Leslie Cameron-Bandler, Steve a Connirae Andreasovi, Robert Dilts, Richard Bandler a John Grinder. Více informací najdeme na stránkách Czech Association NLP na internetové adrese: https://www.nlp-czech.cz/ v sekci Naše kurzy“

Děkujeme za dnešní povídání. Jestli se nepletu, máte pro naše čtenáře malé překvapení. Je to tak?

Trochu jsem doufal, že se zeptáte. Připravili jsme pro naše čtenáře soutěž. Můžou si vyzkoušet, jak pozorně četli naše rozhovory. Pro nejúspěšnější čtenáře je připraven poukaz pro na hodinové sezení s nebližším praktikantem nebo trenérem Czech Association NLP.  Jenom pro představu našich čtenářů o jak hodnotnou cenu se hraje, pokud si objednáte „NLP power sessions“ s význačným světovými trenéry, cena je 2,500 $. Běžná hodina se anglickými praktikanty NLP se platí 1,500 £. Cena poukazu, který můžete v soutěži vyhrát má hodnotu 3.000,- Kč.

 

Tak jakou máte pro naše čtenáře otázku?

Tak jestli jste připraveni, tak můžeme:

Jak dlouho je tady NLP, kterou dali dohromady dva pánové Richard Bandler a John Grinder?

Pokud znáte odpověď, zašlete ji na emailovou adresu trener@nlp-trener.cz. Těšíme se na Vaše odpovědi.