Rozhovor s NLP trenérem Miroslavem Šůsem. 11. díl

V dnešním pokračování rozhovoru s  NLP trenérem a koučem Miroslavem Šůsem o NLP (Neurolingvistické programování) pokračujeme v možnostech, které nám NLP nabízí. V minulých dílech rozhovoru jsme si povídali o tom, co pro sebe můžeme udělat. Dnes se podíváme na možnosti, jak se NLP naučit více.

Použili jsem jednoduché techniky, kterými můžeme ovlivnit svůj stav. Je možné se někde naučit více?

Jestli jste vyzkoušeli jednoduché techniky, které NLP nabízí a fungují Vám jako mě už 12 let, tak jste si sami na sobě vyzkoušeli, jak jednoduché to může být ovládat svou mysl a volit si, jak se máte cítit v jakékoliv situaci. Pokud myslíte, že je to cesta pro vás tak můžete. Vzpomínám si na své začátky, určitě si vzpomenete, že jsme mluvili o tom, jak jsem prvně potkal NLP a zjistil, jak rychle lze sám sebe nastavit a vyvolat příjemný stav, ať jsme kdekoliv. A pokud se vám to líbí a máte stejnou vizi, „to musím umět, to je to, co využiji“, tak se to můžete naučit velmi rychle. Je to pro Vás zajímavé?

To určitě a asi nejenom pro mě, spousta čtenářů se nás na to ptalo. Tak jak můžeme postupovat?

Co jestli se tedy k vám dostane jenom trochu jednoduchý návod, jak používat jeden z nejúžasnějších počítačů ve vesmíru, náš mozek, jenom trochu lépe pochopit jeho fungování, jak si ho nastavit a provést změnu chování a jednání, které nám již nevyhovují a třeba i mnoho let a možná ani netušíme, že je máme?

Jak jsme si již na začátku rozhovorů povídali, NLP se dívá na náš mozek jako na nejúžasnější počítač ve vesmíru, ke kterému nám nikdo nedal návod a my jsme se učili ho nějak používat. Tak jestli víte, že to využijete, pak můžete třeba využít naše kurzy. Jistě jste pozorně četli všechny části našeho rozhovoru, a tak víte, že tyto techniky využívám více jak 12 let, každé ráno pro své nastavení, zvládal jsem i situace, které jsem si před tím ani nedovel představit. Tak proto tady dneska sedíme a mluvíme o NLP, protože pokud to funguje mě, může to fungovat i Vám, jenom nakrátko, jenom do konce života. Přiznám se, že čím více používám jednotlivé techniky NLP, tím více jsem z nich nadšený, jak jednoduše fungují. Co myslíte, můžete to také využít?

Jistě, já osobně to využiji, a doufám, že se najde spoustu našich čtenářů, kteří to využijí taktéž. Co tedy proto můžeme udělat?

V to jsem doufal, já využívám techniky NLP každý den. Nedokážu si představit, že bych dnes neměl povědomí o možnostech, jak ovlivňovat sám sebe, jak se ovládat, když se někdo snaží ovládat nás. Vzpomínám si, jak jsem se choval před 15 lety, jaké situace mě přiváděly až k „šílenství“ a nebyl sem schopen reagovat tak jak bych chtěl já, ale jednal jsem podle předpokladů druhých, tak mám z toho normálně husí kůži, jak i od mnoha lidí jsem slyšel, jak mě okolí může využívalo a někdy až zneužívalo. Moc jsem neuměl se tomu postavit a říkal jsem si, jak je okolí na mě zlé, ale teď, po 12 letech používání NLP se snažím řídit své vlastní nastavení sám. Každý den máme své vlastní výzvy, ale už vím, jak to řešit a nemusím být v těch „nepříjemných“ situacích moc dlouho. Vidíte i vy takovou možnost využití NLP?

Ano, vidím možnosti NLP v použití pro nastavení sám sebe. Tak kde se mohu přihlásit?

Pokud Vám povím o našich kurzech, kde můžete najít bližší informace a termíny pořádání, jste ta správná osoba pro rozhodování? Můžete na konec říci „ANO“ to chci nebo „NE“ to nechci? Můžeme pokračovat?

Za mě samozřejmě ANO a doufám, že i čtenáři jsou na tom podobně.

V to jsem doufal. Každý z nás má určité zkušenosti s výběrem kurzů, a tak samozřejmě obezřetně vybírá kurz. NLP již funguje více jak 50 let a pomohlo přes 2 miliónům lidí najít své možnosti k dosažení svých snů a třeba se i zbavit některých bloků, které nás brzdí v dosažení našeho cíle.

V České republice fungujeme pod vlajkou AUNLP (American Union of NLP) pod vedením Dr. Steve G. Jones, Ed.D, který je zakladatelem a prezidentem AUNLP a více jak 33 let pomáhá mnoha lidem po celém světe. Vytvořil účinný program pro vzdělávání studentů v NLP, který přinášíme již více jak 10 let do ČR. Možná si vzpomenete na kurzy, kde se dovíte teorii a na praktické cvičení moc času nezbývá. Naše kurzy jsou opravdu jiné, zde se nejenom dovíte o NLP, a hlavně si to vyzkoušíte.  Naučíte se prolomit svoje negativní bloky, mít neomezenou sebedůvěru a jak používat NLP pro pomoc svým přátelům a rodině. Jistě to sami znáte, že jo?

Ano, prošel jsem několika podobnými kurzy a semináři o kterých právě mluvíte, jen samá teorie nebo minimální možnost využití. Takže u vás dáváte přednost na praktické využití toho, co naučíte?

Je to tak, vše, co vás naučíme můžete používat nejenom pro sebe a také pro své nejbližší okolí. Pokud tedy uvidíte v kurzu techniky NLP, současně se ji naučíte používat. Je to pro vás zajímavé?

Naprosto, kde a kdy je možné Váš kurz absolvovat a kolik to stojí?

V současné době probíhá NLP akademie. Další 7 denní kurz NLP praktikant je naplánovaný v termínu 10.2.2020. Pokud by měl ještě někdo z našich čtenářů zájem, tak jek dispozici ještě posledních pár míst, a doufám, že jsou ještě k dispozici. Kurz se koná v Praze na Pankráci v prostorách kanceláře Breadon s.r.o.

Pokud byste chtěli absolvovat kurzy u zakladatele NLP Richarda Bandlera, zaplatíte za 7 denní kurz 4.500,- $,  Za kurz u druhého zakladatele NLP Johna Grindera zaplatíte včetně certifikace 4.500 £. Můžete si třeba vybrat NLP kurzu u jiné asociace, tak například u Ing. Jitky Ďuricové zaplatíte za kompletní kurz skoro 110.000- tis Kč, nebo se můžete vydat na Slovensko za NLP trenérem Peterem Sasínem zaplatíte 3.180 €. Pokud budete chtít absolvovat kurzu u nás, tak zaplatíte 24 tis Kč za kurz, 6 tis za certifikaci plus 21 % DPH. Myslíte, že je tato cena pro vás vyhovující?

To zní velice dobře. Kde je možné si kurz ještě zajistit?

Pokud máte opravdu chuť se naučit techniky, které Vám mohou pomoci v dosažení vašich snů, můžete poslat email na adresu trener@nlp-trener.cz. Vyhovuje to takto?

Naprosto a já doufám, že to vyhovuje i našim čtenářům. Takže já posílám svou přihlášku na uvedenou emailovou adresu trener@nlp-trener.cz, jestli vás to zaujalo stejně jako mě, neváhejte a pošlete svoji přihlášku raději co nejdříve, ať máte zajištěné místo na kurzu.