S Bobošíkovou bude kandidovat i hnutí Pro sport a zdraví

Za volební blok Hlavu vzhůru, v jehož čele stojí bývalá europoslankyně Jana Bobošíková, budou kandidovat i členové hnutí Pro sport a zdraví. Bez bližších podrobností to dnes oznámili zástupci Hlavu vzhůru. Hnutí Pro sport a zdraví založil exministr školství Josef Dobeš, po neshodách s dalšími členy vedení na funkci předsedy rezignoval. 

Dobeš rozhodnutí svých kolegů kritizuje, podle něj hnutí Hlavu vzhůru nemá ve svém programu žádné body na podporu sportu. "Všechna vyjednávání začala debatou, jestli se potkáváme programově a tady se nepotkáváme s ničím. Tito lidé vyměnili ambici být v Parlamentu za program, za který je potřeba bojovat," řekl ČTK Dobeš. 
    
Podle Dobešových informací by za Bobošíkovou mohl kandidovat bývalý hokejový útočník Robert Kysela, trojnásobný mistr světa sportovních dvojic v krasobruslení René Novotný a lyžař Jiří Jirman. Místopředseda hnutí Pro sport a zdraví Stanislav Eichler by se měl objevit na kandidátní listině Sdružení práv občanů - zemanovci, s kterým hnutí také vyjednávalo. 
    
Člen vedení Pro sport a zdraví Jozef Lucák nechtěl účast těchto jmen na kandidátkách potvrdit. "S těmi lidmi se jedná, ta ambice tam je," řekl ČTK. Podle něj bude moci hnutí díky Bobošíkové naplnit svůj program v oblasti sportu. 
    
Jména zástupců Pro sport a zdraví chce Bobošíkové hnutí oficiálně představit v sobotu. Za hnutí Hlavu vzhůru kandiduje už několik bývalých poslanců ODS. Například ve Zlínském kraji bude lídrem exposlanec Tomáš Úlehla, který byl z ODS nedávno vyloučen, v Jihočeském kraji bude jedničkou exposlanec ODS Michal Doktor. 
    
Hnutí Hlavu vzhůru sdružuje podle dřívějších informací zástupce 11 stran či hnutí a podle vyjádření svých zástupců má podporu exprezidenta Václava Klause. Blok ale minulý týden opustila politická strana Volba pro Kladno, podle níž se hnutí odklonilo od původních myšlenek, že se postaví za osobu bývalého prezidenta Klause, nebo půjde do voleb s jeho podporou. 
 
zdroj: ČTK