Spodní část Václavského náměstí je již pěší zónou

Dolní polovina Václavského náměstí je od dnešního dne pěší zónou. Pražští řidiči tak již nebudou moci ve spodní části náměstí nejen parkovat, ale ani projet přilehlou Jindřišskou ulicí a dojet k nedaleké magistrále. Jindřišská bude nově u ústí na náměstí pro automobily uzavřena. 

Místem projedou v ranních hodinách jen zásobovací vozy, ostatní řidiči se pak do spodní části náměstí dostanou jen s povolením. Radnice pro zavedení nové pěší zóny v centru města využila nedělní akce pojmenované Václavské náměstí bez aut, která se bude opakovat vždy první neděli v měsíci, a to až do října. Do dolní části Václavského náměstí se ale automobily dnes ráno již nevrátily.

Praha 1 si od tohoto kroku slibuje zklidnění celé lokality. Podle starosty Oldřicha Lomeckého (TOP 09) bude městská část usilovat o to, aby byla pěší zóna v budoucnu rozšířena až k soše sv. Václava, a náměstí se tak automobilům kompletně uzavřelo.

Řidiči se od dnešního dne nedostanou ani na Malé náměstí u Jilské ulice. Na místě je zakázáno parkování všech vozidel včetně aut rezidentů. Majitelé a nájemníci bytů na náměstí mohou podle radnice parkovat v okolních ulicích Platnéřská, U Radnice a Linhartská. Zásobovací vozy budou mít do míst přístup denně jen od 19:00 do 09:00 ráno.

zdroj: ČTK