Spodní část Václavského náměstí je již pěší zónou

2. 04 2012 | Dolní polovina Václavského náměstí je od dnešního dne pěší zónou. Pražští řidiči tak již nebudou moci ve spodní části náměstí nejen parkovat, ale ani projet přilehlou Jindřišskou ulicí a dojet k nedaleké magistrále. Jindřišská bude nově u ústí na náměstí pro automobily uzavřena. 

Místem projedou v ranních hodinách jen zásobovací vozy, ostatní řidiči se pak do spodní části náměstí dostanou jen s povolením. Radnice pro zavedení nové pěší zóny v centru města využila nedělní akce pojmenované Václavské náměstí bez aut, která se bude opakovat vždy první neděli v měsíci, a to až do října. Do dolní části Václavského náměstí se ale automobily dnes ráno již nevrátily.

Praha 1 si od tohoto kroku slibuje zklidnění celé lokality. Podle starosty Oldřicha Lomeckého (TOP 09) bude městská část usilovat o to, aby byla pěší zóna v budoucnu rozšířena až k soše sv. Václava, a náměstí se tak automobilům kompletně uzavřelo.

Řidiči se od dnešního dne nedostanou ani na Malé náměstí u Jilské ulice. Na místě je zakázáno parkování všech vozidel včetně aut rezidentů. Majitelé a nájemníci bytů na náměstí mohou podle radnice parkovat v okolních ulicích Platnéřská, U Radnice a Linhartská. Zásobovací vozy budou mít do míst přístup denně jen od 19:00 do 09:00 ráno.

zdroj: ČTK

Speciály