Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Sport park nabídne seniorům fitness v přírodě

1. 07 2010 | Moderní park se speciálními cvičebními stroji, relaxační otevřený areál rozdělený na aktivní a klidovou zónu, místo aktivního odpočinku převážně pro seniory, ale samozřejmě nejen pro ně – to všechno v jednom představuje nově vybudovaný Sport park pro seniory v Podolí. „V aktivní části parku je umístěno 11 cvičebních strojů zaměřených na posilování různých částí těla, zlepšení ohebnosti kloubů, koordinace těla a například také na zvyšování kapacity srdce a plic.

Moderní park se speciálními cvičebními stroji, relaxační otevřený areál rozdělený na aktivní a klidovou zónu, místo aktivního odpočinku převážně pro seniory, ale samozřejmě nejen pro ně – to všechno v jednom představuje nově vybudovaný Sport park pro seniory v Podolí.

„V aktivní části parku je umístěno 11 cvičebních strojů zaměřených na posilování různých částí těla, zlepšení ohebnosti kloubů, koordinace těla a například také na zvyšování kapacity srdce a plic. Jsou to speciální stroje, které se snadno ovládají a navíc je u každého uveden i přesný popisek, jak se na něm má správně cvičit a na co je cvičení na tomto stroji zaměřené. Chtěli jsme, aby tu lidé mohli cvičit samostatně a kdykoli budou mít čas a chuť,“ upřesňuje k provozu parku a funkci cvičebních strojů starosta Prahy 4 Pavel Horálek. V klidové zóně parku si zájemci mohou odpočinout, relaxovat nebo si popovídat a posedět na lavičkách. Zároveň se mohou potěšit pohledem na množství okrasných květin, které v místě nechala městská část Praha 4 také pro tento účel vysadit.
„Na různých akcích, které pro seniory pořádáme, jsme se setkávali s aktivními lidmi v pokročilém věku, kteří nám říkali, že pro děti už jsme udělali tolik hřišť a sportovišť a že oni by taky chtěli chodit někam cvičit. V naší městské části žije kolem 40 tisíc seniorů a to je skutečně nezanedbatelná skupina. Nabídli jsme proto seniorům jednou týdně cvičení v přírodě v Centrálním parku na pankrácké pláni. Má to obrovský úspěch. A místo na protažení a posílení kondice pro ně určené tady opravdu chybělo. Teď ho budou moci využívat,“ vysvětluje, jak myšlenka na vznik Sport parku vůbec vznikla, zástupkyně starosty pro školství a sociální oblast Ivana Staňková.

Každý čtvrtek od 15. července 2010 bude navíc přímo ve Sport parku vždy od 9.30 do 11 hodin vést cvičení zaměřené pro starší cvičence dlouholetá zkušená fitness trenérka Petra Hanzová. Zároveň bude poskytovat zájemcům odbornou instruktáž na strojích a rady v oblasti rehabilitace, zlepšení kondice a výživy. „ Líbí se mi, že je to takové hřiště pro dospělé. Z vlastní zkušenosti mohu říct, že fitness centra stále více navštěvují i starší lidé. Není to v dnešní době vůbec vzácností. Jednoduše platí, že na sportování a péči o svojí kondici není nikdy pozdě, jen se musí cvičení uzpůsobit věku. Tomu skvěle odpovídají stroje ve Sport parku. Jsou v podstatě na bázi strojů z fitness centra, ale šetrnější a jednodušší. Navíc v nápaditém designu. Lidé udělají něco pro své tělo a zároveň to bude pro ně zábava. Například pro rehabilitaci je toto místo ideální.“

Patronem Sport parku u podolské vodárny je známý lékař a čestný občan Prahy 4 prof. Pavel Pafko: „Jako sportovec skutečně oceňuji tento záměr radnice, vybudovat park, kam si mohou přijít zacvičit i lidé starší generace. Zvláště se mi líbí, že je to cvičení venku, v přírodě. Já osobně jsem z Podolí a mám to tady moc rád. Podobné parky a sportoviště jsem viděl například ve Švédsku. Je třeba i u nás tato místa otevřít veřejnosti, ať si přijde zasportovat, kdo chce a kdy chce. Praha 4 jde v tomto směru do světa a pevně věřím, že další části Prahy nás budou následovat.“

Prof. Pafko bude také se zástupci radnice hostem slavnostního zahájení provozu Sport parku, které proběhne 14. července 2010 od 11 hodin a bude samozřejmě otevřené veřejnosti.
O přednášky a ukázky cvičení se postarají trenérka Patra Hanzová a fyzioterapeut Jiří Kraus. Na místě je také připraven bohatý program. Zazpívá a zacvičí si na strojích Richard Tesařík. Vystoupí  Miss Aerobic 2008 Táňa Bednářová a špičkový seniorský kulturista Miloslav Dvořák.

 

Diskuse

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO