Staropramen se poprvé představí na Open Air Festivalu v Panenském Týnci. Přiveze i tankové pivo.

Léto je v plném proudu a s ním také program letních hudebních festivalů. Návštěvníkům právě začínajícího Open Air Festivalu letos poprvé nabídne své portfolio piv Staropramen, který se stal jeho hlavním partnerem.  Na letišti v Panenském Týnci jsou již připraveny pivní stany a stánky s výčepy, ze kterých se bude od čtvrtka do soboty čepovat 6 druhů točených piv mezi nimiž bude také tankový Staropramen Světlý. Je to jedna z novinek, kterou chce Staropramen návštěvníkům festivalu zpestřit a zpříjemnit pivní nabídku a servis. Celkově Staropramen nabídne 8 druhů piv. Tím se čtyřnásobně zvýší nabídka piv ve srovnání s loňskem.

„Naše filosofie partnerství s hudebními festivaly je vždy založena na pestré nabídce piv. Organizátorům festivalu, kteří si zajišťují čepování piva na místě, se pak snažíme zajistit takový pivní servis, aby lidé pivo dostali správně vychlazené, se správnou mírou, bez dlouhého čekání a mohli si u něj příjemně posedět,“ říká manažer značky Staropramen Michal Šlechta.

Aby Staropramen tuto svou filosofii splnil, přivezl do Panenského Týnce přes 100 výčepních kohoutů, které rozmístí po areálu letiště do pivních stánků a stanů. Pro komfort návštěvníků připravil více než 1600 míst k sezení. 
 
Samotné pivo bude mít pivovar v době festivalu uskladněno ve čtyřech speciálních chladících kamionech, které budou po celou dobu festivalu uvnitř areálu. „Tento postup využívame na největších českých festivalech. Má dvě velké výhody. Jednak jsme díky němu logisticky flexibilní a zároveň tím velmi dobře řešíme předchlazení piva. To si udržuje po celou dobu akce nízkou teplotu jako ve sklepích pivovaru a na samotném stánku se již nemusí pivo tolik chladit,“ popisuje Michal Šlechta. „Naše pivo tak má vždy správnou teplotu a navíc se čepování nezdržuje chlazením, proto se na něj nemusí dlouho čekat,“ doplňuje k benefitům tohoto řešení.
 
Open Air Festival díky partnerství se Staropramenem získá také jedno festivalové unikum. Krom piva ze sudů si budou moci návštěvníci vychutnat také tankové pivo, které dnes mnozí pivaři preferují. „Tankové pivo je díky přímé distribuční cestě z pivovaru nejčerstvější, což je u piva výhoda, a je zároveň nepasterizované. Na zdejším festivalu ho vyzkoušíme poprvé a jsme zvědavi, jak moc ho budou lidé preferovat,“ říká Šlechta. Cisterna má kapacitu 14.000 půllitrů piva a v případě potřeby jsou v pivovaru připraveni ji doplnit.
 
Co se týká konkrétních druhů piv, portfolio Staropramenu na festivalu bude zahrnovat čepovaný Staropramen Světlý, 11, Ležák, Granát, Nefiltrovaný a také Cool Grep. Tento míchaný nápoj na bázi piva s příchutí ovoce, který je v současné době hitem především mezi mladými dospělými a ženami, tak bude možno dostat v točené i plechovkové variantě. V plechovkách bude navíc ještě Cool Lemon a Staropramen Nealko. 
 
Pro všechny fanoušky Staropramenu, kteří se zúčastnili jeho soutěže k festivalu na facebooku a vyhráli, bude u hlavního pódia připraven speciální doupatrový stan, ze kterého budou mít výtečný výhled na hlavní pódium a vystoupení největších hvězd festivalu.