Studium a práce v zahraničí – poradí s nimi na Profesia days 2017

Novinkou letošního ročníku největšího veletrhu práce u nás Profesia days 2017 je sekce zaměřená na studium a práci v zahraničí. Veletrh proběhne ve dnech 25. a 26. října 2017 na výstavišti PVA EXPO Praha Letňany, vstup pro návštěvníky je zdarma.  

Tradiční součástí veletrhu práce Profesia days je zajímavá nabídka poradenských služeb mnoha oblastech, které souvisejí s pracovním trhem – od pracovně-právních záležitostí, přes kariérní poradenství až po pomoc lidem znevýhodněným na trhu práce. V letošním roce přibude sekce zaměřená na možnosti studia a práce v zahraničí. Budou se zde prezentovat přímo jednotlivé školy a univerzity, které českým studentům nabízejí jazykové kurzy, studium na středních a vysokých školách. Nebo také work and travel i čistě pracovní programy. V rámci veletrhu proběhnou rovněž dvě zajímavé akce - High School Days a Australské Dny.  Na nich se představí na tři desítky zahraničních škol z celého světa. Budete zde možné osobně pohovořit se zástupci vzdělávacích institucí například z USA, Kanady, Austrálie, Velké Británie, Irska, Nového Zélandu. O své zkušenosti se podělí i bývalí absolventi jednotlivých programů a také zkušení koordinátoři studijně pracovních programů z Alfa Agency.

„Náš veletrh žije s pracovním trhem, proto se mění i jeho doprovodný program,“ říká Zuzana Lincová, ředitelka Profesia.cz. „V letošním roce například kromě jazykové sekce přibude poradenství pro sluchově postižené, zaměříme se také na podporu duševního zdraví. V poradenské zóně nebude chybět ani možnost poradit se v pracovně-právních problémech či o možnostech kariérního a osobnostního růstu.“ 

Na veletrhu se ale prezentují především zaměstnavatelé. Budou zde zastoupené výrobní firmy, státní správa, retail i konzultační firmy. Hlavním partnerem Profesia days 2017 je společnost Jaguar Land Rover, která buduje na Slovensku nový výrobní závod. „Nabízíme možnost podílet se na výrobě těchto legendárních aut. Pokud máte dostatek chuti, ambice, umíte a chcete pracovat v silném týmu, může být naše nabídka to pravé,“ říká Daniela Schweizer, HR MANAGER Jaguar Land Rover. „Přímo na stánku najdete podrobné informace o obsazovaných pozicích i požadavcích na kandidáty. Zájemci zde mohou rovnou vyplnit žádost o zaměstnání. K dispozici bude i kariérní poradenství.“
 
Na Profesia days nemíří jen lidé, kteří aktuálně práci hledají. Je zde možné na jednom místě a poměrně rychle zmapovat možnosti na trhu práce nebo načerpat inspiraci, najít nový impuls v pracovní oblasti. Na hlavním pódiu vystoupí mnoho zajímavých řečníků, zastoupeni budou i autoři zajímavých nápadů, kterým se podařilo prorazit. Například spolumajitel Vnitroblocku a Kavárny, co hledá jméno Jakub Zajíc, nebo bratři, kteří se rozhodli zvednout zadky od počítačů a začali vařit vývary pod značkou Konečně vývar. Kromě přednášek na hlavním pódiu bude probíhat i tzv. Master Class program s informačními bloky zaměřenými na poradenství pro uchazeče o práci. Už tradičně budou součástí veletrhu i další zajímavé aktivity v rámci poradenské, přednáškové a testovací zóny, například testování předpokladů pro různé profese.