Svatební den z pohledu kameramana

Můj svatební den probíhá ve většině případu podobně. Můj ranní budíček záleží vždy na vzdálenosti, kam musím dorazit. Bydlím v Děčíně a většinou jezdím na svatby kolem Prahy, tudíž potřebuji minimálně hodinu cesty. Vždy vyjíždím o hodinu dříve, abych se vyhnul případným komplikacím na silnicích a nepřijel pozdě.

V plánu je dorazit na místo asi v polovině líčení nevěsty. Většinou je to kolem 9-10. hodiny ranní. Mezitím si natočím nebo nafotím resort a okolí, šaty a nějaké detaily. Nevěstu si natočím vždy až ke konci líčení, kdy je nejkrásnější.  Poté si natočím i ženicha. Na natočení těchto záběrů mi stačí u každého maximálně 15 minut. Nikdy po nikom nevyžaduji umělá gesta, zkrátka točím v průběhu a výsledkem jsou přirozené záběry. 

Na konci líčení a asi hodinu před obřadem se nevěsta obléká do šatů, kdy pro mě nastává důležitý moment točení, o který nemohu přijít.  Pro nevěstu už nastává chvíle nervozity, jestli se vše včas stihne. Někdy se přejíždí na obřad do kostela (na Moravě skoro pokaždé), jindy je vše na jednom místě.
Preferuji obřady v přírodě a vše na jednom místě, ale občas i hezký kostel udělá ve videu kouzelnou atmosféru. Během obřadu mi nesmí uniknout několik momentů, jako jsou příchody, prsteny, důležitá slova „ANO“ a polibky. 

Točím převážně sám jako jeden kameraman, ale v případě zájmu jsme dva. Vždy se snažím natáčet ze všech různých úhlů, tvářit se jako více kameramanů, aby si ve výsledném videoklipu divák myslel, že nás bylo více. 

Po obřadě nastává společné focení všech zúčastněných. Čím dříve bude nafoceno, tím dříve se svatebčani dostanou k obědu. Někdy je pro ně motivující, když jim je to řečeno a hned spolupracují lépe.
Po focení přichází rozbití talíře a oběd. Zaberu vše potřebné a poobědvám s ostatními. Stalo se opravdu jen výjimečně, že by fotograf a kameraman nedostali polévku a hlavní chod. 

Po obědě je většinou volná zábava, potom přichází krájení dortu, nějaká soutěž a tanec. 
Mezitím lidi popijí a jsou už víc odvázaní. Pro mě je to ideální čas, kdy mohu natočit, jak si ťukají a pozdravují. 

Po společném tanci se soustředím průběh svatby, a pokud je prskavkový tanec, natočím ho a mohu jet domů.  Na svatbě jsem vždy celý den dle programu, neřeším hodiny. Práce mi začíná až dalším dnem doma na počítači, kde musím vše sestříhat. 

Odevzdávám videoklip na zvolené písně, který má délku mezi 6 až 11 minutami. Jako bonus k tomu dávám sestříhaný film na památku, který zaznamenává všechny důležité momenty, kdy se něco děje. Novomanželé tak mohou vidět celý svůj den jinýma očima. 

Moje portfolio a více informací naleznete na stránkách www.shadevideo.cz , kde si mě můžete také rezervovat. 

https://youtu.be/-9fEyhomkgU