Termální bazény Horal se otevřely veřejnosti

VELKÉ KARLOVICE – Valašsko je bohatší o další turistickou atrakci. Turistický resort Valachy, jehož součástí jsou hotely Lanterna, Horal a Galik a Ski areál Razula ve Velkých Karlovicích, se rozrostl o nový relaxační areál s termálními bazény se slanou vodou. Jeho výstavba za přispění dotačních programů ROP trvala téměř dva roky.

Termální bazény se pro zkušební provoz – pouze pro hosty hotelů resortu Valachy - otevřely přesně na Štědrý den. Od prvního lednového týdne jsou přístupné široké veřejnosti. Od ledna je navíc také mohou v rámci akce „Lyžuj a plav“ využít zdarma návštěvníci Ski areálu Razula. Při zakoupení celodenního skipasu Horal nebo alespoň půldenního skipasu Razula získají lyžaři vstup na hodinu zdarma. Ostatní dospělí hosté zaplatí za dvouhodinovou vstupenku 190 Kč, děti od 3 do 14 let 99 Kč a děti od 1 do 3 let mají vstup zdarma. Zvýhodněná rodinná vstupenka pro dva dospělé a až tři děti vyjde na 400 Kč.

„Lyžařům – a v létě pak turistům a cyklistům - se díky bazénům otevírá zcela mimořádná příležitost si přes den zasportovat a poté si dopřát relaxaci a zábavu. Podobné bonusy k lyžařským skipasům, obvyklé například v Rakousku či Itálii, jsou zatím u nás výjimkou. Nemůžeme Alpám konkurovat přírodními podmínkami, ale doprovodnými a kvalitními službami rozhodně ano. Přesně díky takovým službám, jako jsou Termální bazény, se Zlínský kraj stal v rámci České republiky mimořádně konkurenceschopným,“ uvedla ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy Dana Daňová.

Z dotačních prostředků Evropské unie bylo v posledních třech letech do oblasti Horního Vsacka, kam Velké Karlovice patří, investováno 232 milionů korun - vedle Termálních bazénů Horal mj. do zřízení Galerie v přírodě na Soláni, modernizace ski areálů Kohútka a Kyčerka a koupališť ve Zděchově a Novém Hrozenkově či do Cyklostezky Bečva. „Hornovsacko je klenotem Zlínského kraje, stalo se jedním z jeho nejatraktivnějších míst. To, že se v posledních letech mimořádně rozvíjí, není ovšem nic nahodilého. Tady se ideálně zhmotňuje promyšlená dlouhodobá koncepce rozvoje cestovního ruchu, na které se společně podílí Zlínský kraj, starostové, podnikatelé i neziskové organizace. Nové služby pomáhají přilákat více turistů, z čehož pak mají ekonomický prospěch místní obyvatelé i celý Zlínský kraj,“ uvedl náměstek hejtmana Zlínského kraje pro oblast cestovního ruchu Jindřich Ondruš.

Sportovně relaxační centrum s Termálními bazény je součástí jednoho z nejmladších karlovických hotelů, Horalu, který leží u stejnojmenné sjezdovky se snowparkem a snowtubingem. Centrum tvoří prosklená hala s výhledem do údolí, v níž se nachází plavecký bazén dlouhý 20 metrů s bublerem a hydromasážními tryskami, zábavně relaxační bazén s vodními atrakcemi jako jsou divoká řeka, jeskyně či masážní lavice a dětský bazének. K dispozici je také Vital bar a 80 lehátek, k bazénům přiléhá kardio fitness a v rámci stavby bazénů se v brzké době rozšíří i prostory přilehlého Wellness Horal o prostornou saunu s nabídkou saunových rituálů a odpočinkovou místnost s relaxačními lehátky a vodními lůžky. „Bazény jsou plněny vodou z vlastního vrtu z hloubky 100 metrů, která se vzhledem k vysoké kvalitě před použitím chemicky neupravuje, jen se dohřívá k teplotě termálních pramenů - plavecká část na 32°C a relaxační na 36°C. Voda obsahuje minerální látky, které mají příznivé účinky na kožní nemoci. Blahodárný vliv ještě násobí použití soli,“ přiblížil manažer Termálních bazénů Wellness Horal Martin Pařízek.

Wellness hotel Horal se po dokončení Termálních bazénů a dalším investicím z minulých let změnil v jednu z nejmodernějších turistických destinací ve Zlínském kraji. Jen za poslední rok zde přibylo také devítijamkové golfové hřiště a čtyřhvězdičkové rezidence pro náročnější hosty. Z dřívějška jsou tu i squashové kurty, golfový simulátor, lanový park a wellness centrum se širokou nabídkou procedur a masáží (včetně masáží prováděných rodilými Thajkami, Srí Lančanem a od začátku roku i dvěma Filipínkami), které patří k největším v Beskydech. Nedávno hotel zavedl celodenní animační programy, které mají hoteloví hosté zdarma. „Horal díky této mimořádně široké nabídce sportovních a relaxačních aktivit získal jedinečné postavení nejen ve Zlínském kraji, ale i v rámci České republiky. Termální bazény navíc skvěle doplnily nabídku vyžití o celoroční aktivitu – i když v létě přijde deštivé počasí a v zimě obleva, mají návštěvníci o zábavu postaráno,“ uvedl vedoucí hotelu Horal Marek Bača.

http://www.valachy.cz