Tipy, na co si dát pozor při výběru školní výbavy

Není vám lhostejné, jak kvalitní a bezpečné pomůcky bude vaše dítě používat ve škole? Pak se zkuste řídit níže uvedenými tipy pro dobrý výběr školních pomůcek.   

Školní výbavou jsou na prvním stupni zejména psací potřeby, sešity, výtvarné potřeby a aktovka či pro větší školáky batoh. Nabídka je široká a mezi jednotlivými produkty je často velký rozdíl v kvalitě i bezpečnosti. Přinášíme vám proto praktické tipy Michaely Lammrové ze společnosti Kores pro výběr kvalitních a bezpečných školních pomůcek.

Nevybírejte jen podle ceny
Dobrým univerzálním pravidlem je – neberte automaticky nejlevnější nabídku. Všechny produkty, které jsou prodávány na našem trhu, musí ze zákona splňovat bezpečnostní standardy, ale je faktem, že některé z nich je splňují více a jiné méně. Každopádně buďte podezřívaví k nejnižší cenové nabídce, zejména pokud se jedná o značku, kterou neznáte.

Požadujte certifikáty
Není jednoduché se rychle zorientovat v množství školních pomůcek, hlavně když máte požadavek na kvalitu a bezpečnost. „Je dobrým zvykem kvalitních výrobců dokládat kvalitu svých produktů certifikáty kvality a bezpečnosti. Samotný obal a informace na něm by měly certifikace dostatečně a zřetelně komunikovat,“ říká Michaela Lammrová ze společnosti Kores Praha.

Kvalitu i bezpečnost zaručí prověřená značka
„Zárukou kvalitního a bezpečného produktu je značka garantující dlouhodobé zkušenosti většího množství zákazníků,“ dodává Michaela Lammrová z Kores Praha. Značka je nositelem informací o produktu a u zboží, které značku postrádá, je vhodné ptát se na jeho původ a kvalitu.

Design, v neposlední řadě
Děti dávají velký důraz na design školních pomůcek. A ten často rozhoduje o tom, jak rády děti věc používají. Pokud tedy produkty garantující kvalitu a bezpečnost přinesou ještě pro děti poutavé designové řešení a radost, je to skvělé.