UniCredit Bank podpoří aukční salón výtvarníků Konta Bariéry

Dlouholetá tradice. Stovky umělců a sběratelů. Tisíce návštěvníků. A výtěžek více než čtyřicet milionů korun, který obdrželi těžce zdravotně hendikepovaní studenti. To jsou dnes již tradiční aukční salóny výtvarníků Konta BARIÉRY. UniCredit Bank je podpoří jako generální partner 11. ročník tohoto projektu. 

Jedenáctý aukční salon bude rekordní v počtu výtvarníků i děl, která věnovali. Konto BARIÉRY je sbíralo v průběhu jara a léta 2012. Celkem se jich nashromáždilo 436 od 383 výtvarníků. Shromážděné artefakty byly nafoceny do aukčního katalogu. Veřejnost se bude moci se sbírkou uměleckých děl od známých i méně známých autorů seznámit mezi 21. listopadem a 7. prosincem 2012, kdy budou vystavena v Křížové chodbě pražského Karolina. Vernisáž výstavy se koná 20. listopadu. Aukce projektu proběhne 9. prosince od 13 hodin v Modré posluchárně Karolina. 

„Na celé akci je skvělé, že z ní prakticky málokdo odchází nespokojen. Návštěvníci mohou shlédnout a koupit stovky originálních výtvarných děl, které jinde v takovém množství neuvidí. Výstava má vždy výbornou atmosféru a hlavně velký smysl. Pomáháme v rámci tohoto projektu rozvíjet talent mladých výtvarníků a zároveň se podílíme na finančním výtěžku, který je určen těm, kteří ho potřebují,“ říká Jiří Kunert, předseda představenstva a generální ředitel UniCredit Bank.
 
Aukce předcházejícího ročníku vynesla více než 5,7 mil. Kč a očekává se, že tento rekord bude letos překonán.
 
„Mám ráda tu atmosféru, ty přeplněné stěny starobylé Křížové chodby, která je zaplněna výtvarnými díly od stropu po podlahu. Výtvarníci si už na náš salon zvykli a jednou za dva roky věnují Kontu BARIÉRY svá díla proto, aby jejich aukce přinesla potřebným – studentům s různým druhem zdravotního postižení – lepší úroveň vzdělání a tím i lepší šance v životě,“ přibližuje výjimečnost akce Božena Jirků, ředitelka Konta BARIÉRY. 
 
Výtěžek již tradičně poputuje ve prospěch fondu Stipendium BARIÉRY. Již 12 let podporuje středoškoláky a vysokoškoláky z řad těžce zdravotně handicapovaných studentů. Středoškolákům (od druhého ročníku studia) a vysokoškolákům je vyplácen měsíční příspěvek ve výši 1000-4000 korun. Příspěvek není podmíněn studijními výsledky, ale je chápán jako sociální podpora, která pomáhá hradit část nákladů spojených se studiem. Pro mnohé studenty je tato podpora rozhodující. Ve školním/akademickém roce 2012/2013 podporuje Konto BARIÉRY 62 studentů.