Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím
Právě se nacházíte:

Uzavírka

30. 05 2010 | Velká dopravní uzavírka čeká jednu z nejvytíženějších komunikací na území městské části Praha 4 – ulici Michelskou.

Velká dopravní uzavírka čeká jednu z nejvytíženějších komunikací na území městské části Praha 4 – ulici Michelskou.
„Plány na rekonstrukci ulice zde byly již před listopadem 1989, ale vždy se práce odložily. Nyní investor - Technická správa komunikací v zastoupení majitele, hlavního města Prahy - má již schválené požadované finance a od poloviny června začne rekonstruovat,“ říká zástupce starosty pro oblast dopravy Martin Hudec (ODS). Dojde k rekonstrukci vozovky včetně chodníků a okolních ploch a současně i k opravám a přeložkám všech inženýrských sítí do hloubky několika metrů.
Stavební práce budou probíhat  v pondělí až pátek od 7 do 17, resp. 18 hodin a v sobotu a neděli od 7 do 16 hodin. Od úterý 15. června se začnou připravovat a opravovat objízdné trasy, a to včetně nezbytného vyparkování některých automobilů. Samotné práce budou zahájeny 19. června za úplné uzavírky Michelské mezi křižovatkami s ulicí Prostřední (včetně) a Vyskočilovou a skončí přibližně 19. října 2010.
Od ranního výjezdu 19. června budou převedeny na objízdné trasy autobusové linky. Dbejte proto dopravního značení, jinak dojde k odtažení vozidla na náklady majitele!
„Snažíme se ve spolupráci s investorem, aby stavební firma uzavírku co nejvíce zkrátila. Již teď je termín zkrácen o zhruba dva týdny a naším přáním je, aby alespoň v posledních dvou týdnech, byl již umožněn průjezd aut a pracovalo se jen na chodnících a okolí,“ popisuje Martin Hudec. V celém úseku bude během rekonstrukce zachován pěší přístup do všech objektů, nikoliv však vjezd! Přes komunikaci budou provizorně pokládány lávky na pěší přechod. Podle informací investora je naplánováno pokračování rekonstrukce dalšího úseku příští rok.
Změny v MHD: Autobusové linky budou odkloněny směrem nahoru na objízdnou trasu z ulice Michelské doprava do ulice Ohradní (dočasně bude zjednosměrněna), Baarovy, Telčské, Václava Sedláčka a Vyskočilovy, v opačném směru z křižovatky s Vyskočilovou ulicí pojedou do ulic V Zápolí, Pekárenská, Hadovitá (částečně bude zjednosměrněna), Psářská, Ohradní (zjednosměrnění bude obráceno). Po těchto trasách povede také objížďka pro automobily s vyloučením těžké nákladní dopravy a měla by primárně sloužit pro vozidla směřující do, nebo z této oblasti. Pro tranzit a nákladní dopravu budou vyznačeny vzdálenější automobilové objížďky, a to ulicemi Na Jezerce, Sdružení a přes Pankrác či druhou stranou ulicemi U Plynárny, Chodovská a Jižní spojka.
Po celou dobu rekonstrukce se můžete s případnými dotazy a stížnostmi na stavbu obracet na obstaravatele: IDS, a. s.,
Na Moráni 3/360, Praha 2, Ing. Petr Dvořáček, tel.: 606 519 388 nebo na investora: Technická správa komunikací hl. m. Prahy, Štefánikova 23, Praha 5, Ing. Hronová - tel.: 257 015 733.
Vzhledem k rekonstrukci ulice Michelská se zatím pozastavila realizace zjednosměrnění ulice Ohradní (v úseku Baarova – Na Křivině), jak jsme o ni informovali v minulých číslech měsíčníku Tučňák. Zjednosměrněná objízdná trasa nemá s tímto projednávaným návrhem žádnou souvislost.

Diskuse

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO