V Kunratickém lese proběhne Lesní čarování

Od neděle 18. září se na jeden týden Kunratický les promění v přírodní učebnu. Lesy hl. m. Prahy spolu s výtvarnicí Marií Brožovou připravily další ročník výtvarných a přírodovědných dílen pod širým nebem.

S pražskými lesníky se společně naučíme poznávat čarovné bejlí, porozumíme řeči nejrůznějších živočichů, vystopujeme dravce podzemí a také objevíme tajemná místa v lese. Díky spolupráci s ornitology nám ani ptačí svět nezůstane neznámý a spolu s včelaři nahlédneme přímo mezi včelky do úlu. Čarovnou atmosféru akce podpoří trubači svou hrou na borlice a lesnice. Po celý týden budou v Kunratickém lese probíhat výtvarné dílničky s pastelkovou technikou malířky Marie Brožové a další tvorba z přírodních materiálů.

Pro školy akci slavnostně zahájí v pondělí 19. září představitelé hlavního města Prahy společně s Václavem Kroutilem, ředitelem Lesů hl. m. Prahy. „Čtvrtý ročník oblíbené akce bude v duchu oslav Mezinárodního roku lesů a představí les jako začarované místo. Minulé ročníky akce byly velmi úspěšné, loňské Ptačí trylky navštívilo přes 7500 návštěvníků.“uvedl ředitel Lesů hl. m. Prahy Václav Kroutil.

Celá akce „Lesní čarování“ bude otevřena již v neděli 18. 9. 2011 od 10 hodin u chaty Gizela. Tento den se mohou návštěvníci navíc těšit i na letové ukázky dravců a sov a na živé netopýry. Málokdo někdy si nezkusil vyřezat lodičku z kůry. I v našich tvůrčích dílničkách taková možnost bude a navíc tvůrčí dílny zpestří ukázky dřevořezby a práce truhlářů. Nejen pro milovníky hudby pak zazní krátký koncert trubačů na borlice a lesnice.

Více informací najdete zde.