V Praze začal festival Cirkus Cirkus

Pod cirkusovým stanem na pražském Hagiboru začal včera vpodvečer třetí ročník festivalu Cirkus Cirkus. Do 19. února se v jeho rámci uskuteční sedm představení, na nichž vystoupí artisté z Ruska, Česka, Lotyšska, Německa, Ukrajiny, Austrálie, Francie, Španělska a Itálie. Jejich umění posoudí odborná jury a v závěru akce odmění cenami.

Ve VIP porotě usedl herec, mim a valašský král Bolek Polívka. Mezi diváky budou i programoví ředitelé z největšího cirkusového festivalu v Monte Carlu, z pařížského Moulin Rouge či šéfové největších cirkusů z Německa, Rakouska, Norska a Dánska.

Na zahájení pustili organizátoři do vytápěného šapita spoustu lidí zdarma - a tak bylo plno. Vstupenky se prodávají v cenách od 450 do 790 korun.

Podle prezidenta přehlídky Cirkus Cirkus Festival 2012 Artura Kaisera se diváci mohou těšit na umění artistů z celého světa. "Vystoupí například ekvilibristé, drezéři, žongléři, vzdušní akrobaté, akrobaté na houpačkách, břichomluvec z Francie a představí se unikátní společná drezúra slonů a koní Reného Kasseliho z Německa," uvedl. Přízemní akrobacii předvede podle něj bývalý manžel monacké princezny Stéphanie Adans Lopes Peres, který před porotu předstoupí se svým bratrem. Klaunem bude Davis Vassalo z Itálie.

Domácí cirkusové umění zastupuje Duo Štauberti - akrobaté na perských tyčích a také ekvilibrista Robert Lagron.

Celým festivalem diváky provedou Tereza Kostková a Petr Šiška, v alternaci Jindřich Kriegel a Petr Kumpfe. Ceny pro nejúspěšnější vystupující navrhli a vyrobili studenti Vyšší odborné školy sklářské a Střední školy v Novém Boru. Vstupenky jsou k dostání v obvyklých předprodejích za 450 až 790 korun. Více informací získají zájemci na adrese www.cirkusfestival.cz.

zdroj: ČTK