V pražské ulici Na poříčí bude první hotel skupiny Motel One v ČR

V Praze bude v létě 2014 otevřen první hotel Motel One. Investiční skupina Penta uzavřela s mezinárodní hotelovou skupinou smlouvu o dlouhodobém pronájmu. Hotel bude otevřen v pražské ulici Na Poříčí, v blízkosti dalšího projektu Penty, Florentina. Penta to dnes oznámila v tiskové zprávě. 

"Motel One bude umístěn v budově, která nebyla v roce 2012 součástí rozsáhlé demolice a bude zrekonstruována jako hotel, který rovněž nabídne doplňkové služby celému okolí i nájemcům budovy Florentinum," uvedl projektový ředitel Penta Investments Petr Palička. 

Pražský hotel, stejně jako další hotely skupiny Motel One v Evropě, nabídne 141 pokojů. "Praha je velmi atraktivní a rozvíjející se město a náš nový Motel One bude na výhodném místě v samotném centru a v blízkosti hlavního nádraží i všech turistických atrakcí. Bude ideální volbou pro obchodní i soukromé cesty a na jeho otevření v roce 2014 se velmi těšíme," dodal jednatel společnosti Motel One Philippe Weyland. 
    
Skupina Motel One Group, založená v Mnichově v roce 2000, v současnosti v Evropě provozuje 42 dostupných designových hotelů s přibližně 9200 pokoji. V roce 2012 měla skupina obrat v přibližné výši 175 milionů eur a průměrnou obsazenost hotelů 73 procent. 
 
zdroj: ČTK