V pražské zahrádkářské kolonii byl nalezen mrtvý muž

Mrtvého čtyřiačtyřicetiletého muže našla včera v noci policie v zahrádkářské kolonii v Praze 4. ČTK o tom včera informovala policejní mluvčí Jana Rösslerová. Současné mrazivé počasí si v Česku vyžádalo již zhruba 20 obětí.

Asi hodinu po půlnoci nahlásili městští strážníci policii nález mrtvého muže v pražské Krči, v zahrádkářské kolonii blízko ulice U Habrovky. "Na místo vyrazili policisté včetně kriminalistů a záchranná služba. Lékař následně konstatoval smrt bez cizího zavinění," dodala Rösslerová. Podle kriminalistů jde o čtyřiačtyřicetiletého muže bez domova.

Česko nyní zažívá nechladnější dny této zimy. V noci na pondělí se teplota dostala nejníže, když na šumavské Kvildě bylo brzy ráno dokonce minus 39,4 stupně a rekordní mráz naměřila víc než polovina stanic po celé zemi. V hlavním městě si mráz vyžádal lidské životy naposledy o víkendu, kdy byli nalezeni dva mrtví s podezřením na umrznutí. V celém Česku se už jejich počet vyšplhal zhruba na dvacítku.

Policie v pondělí večer zasahovala také u zcela opačné události, kdy asi šedesátiletý muž skončil v nemocnici s popáleninami na horní polovině těla. Zřejmě bezdomovec se podle policistů večer před budovou hlavního nádraží polil hořlavou látkou, zapálil a následně uhasil. "Jakmile to ale jeho zdravotní stav umožní, k celé věci pak policistům podá vysvětlení," uvedla mluvčí.

zdroj: ČTK