Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

V prodeji nemovitosti se vyplácí dělat vše co nejlépe a nepochybovat

31. 08 2018 | V práci, v soukromí, ve vztazích se mi vždy vyplácí dělat vše co nejlépe a nepochybovat. Kupříkladu toto léto mne oslovila klientka s požadavkem prodat nemovitost, na kterou měla zástavu, rychle a tak, aby kupní cena z nemovitosti byla na účtu do 2 měsíců od našeho prvního setkání. Při znalosti všech postupů při prodeji nemovitosti je to opravdu velká výzva, a dle vyjádření makléřů téměř nemožné. Já ovšem měla velké trumfy v kapse, které mi dodávaly jistotu, že se to povede. 

Nadhled
Ano, obě jsme si byly vědomy rizika, že se to nemusí povést. Nicméně obě jsme se držely pravidla, že základem úspěchu je pozitivní myšlení. A to, že by se to nepovedlo, jsem si nepřipouštěla. Raději jsem dopředu eliminovala veškeré úkony, které by mohly zbrzdit prodej nemovitosti. Navíc jsem prodej naplánovala na den přesně, když pak jsme se s kupcem dohodli, prodejní úkony byly naplánované téměř na hodiny.
Nadhled prostě pomáhá a i to, že dílčí překážky neznamená definitivní neúspěch.  Toho jsme si spolu s majitelkou byly vědomy.

Důvěra
V majitelce nemovitosti jsem měla naprostou důvěru. I přesto, že kvůli šibeničnímu termínu byla ochotna byt prodat o půl milionu méně, přesvědčila jsem jí. Věřila mi. A naprostou důvěru si získala v celém procesu prodejní strategie, přesného plánu jednotlivých aktivit i ladění podmínek kupní smlouvy.

Fungovali jsme jako tým
Prodávající, Kupující, Realitní makléř, Právník. My všichni jsme pracovali jako tým. Navzájem jsme komunikovali, předali jsme si veškeré informace i dokumentaci, všichni si byli vědomi záměru zúčastněných stran v prodeji. 
Díky tomu jsme měli během jediného dne schválenou kupní smlouvu. Rezervační smlouvu jsme ani neřešili, protože kupec platil nemovitost z vlastních zdrojů. Tím jsme získali alespoň trochu časové rezervy pro jednání s bankou u které nemovitost byly zastavena.

No a výsledkem toho je pak takováto reference (též na www.veravrankova.cz):

Dobrý den Věro, 
Fakt Vám děkuji. Přiznám se, že jsem původně chtěla řešit prodej sama. Když se teď zpětně podívám, co vše bylo zapotřebí řešit ohledně smluv a financí, sama bych to nezvládla. A to vše za cenu bytu vyšší, než jsem původně doufala a kolik bych si sama troufla žádat pro rychlý prodej.
Po celou dobu jsem věděla, co se děje, co jsou další kroky a co má kdo dále udělat , takže jsem nebyla ve stresu a mohla se věnovat jiným věcem. Jsem si jistá, že mi to ušetřilo opravdu mnoho času a nervů a kdybych potřebovala ještě někdy makléře, vždy se obrátím na Vás.
Zuzana Švagrová, prodávající

Dobrý den paní Vránková,
chci Vám poděkovat za naprostou profesionalitu, rychlost a přesnost při řešení komplikovaných situací. Mé očekávání ze spolupráce s Vámi bylo naplněno na 100%.
Pokud udržíte současnou úroveň Vašeho servisu, potom není potřeba nic vylepšovat.
Ivo Jančík, kupující

 

Diskuse

Čtěte více

Kulaté stoly pro ženy z Prahy 4 – podpora na jejich cestě za ekonomickou nezávislostí

Jste na rodičovské nebo mateřské dovolené a rády se setkáváte s dalšími ženami? Přijďte se inspirovat zkušenostmi dalších žen u kulatého stolu. V rámci podzimního běhu programu ...

Základní škola s mateřskou školou v Bzenově využívá environmentálně šetrný způsob vytápění

Základní škola s mateřskou školou v Bzenově v okrese Prešov na Slovensku je zaměřená na environmentální styl výchovy, který vede děti k aktivní účasti na ochraně a utváření zdravějšího životního ...

Zdravotnictví se vrací do normálu, lidé začínají dohánět zanedbané návštěvy

Posledních šest měsíců spousta lidí zanedbávala návštěvy lékaře a dávala přednost sociální distanci. Dle průzkumu České asociace farmaceutických firem (ČAFF) téměř třetina lidí omezila v době ...

Maloobjemový ohřívač vody TO získal ocenění za design BIG SEE Product Design Awards 2021

Společnost DZ Dražice, největší český výrobce ohřívačů vody a akumulačních nádrží, získala ocenění BIG SEE Product Design Awards 2021 za design elektrických ohřívačů vody TO 5.1 a TO 10.1. Tato ...

Pracovníci záchranné stanice jako kachní taxi

Mezi nejhojněji zastoupený druh vodního ptactva v Praze patří kachna. Je také jedním z nejčastějších pacientů pražské Záchranné stanice pro volně žijící živočichy. S jarem ...

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO