V Sapě bylo zabaveno 2500 litrů padělků levného vína

Celníci zajistili ve středu v několika obchodech v pražské tržnici Sapa celkem 2432 litrů vína neoprávněně označeného ochrannou známkou Původní sklepmistr. Podnět ke kontrole dal přímo vlastník známky, společnost České vinařské závody a.s. ČTK o tom dnes informovala tisková mluvčí Generálního ředitelství cel Martina Kaňková.

"Nabízené padělky se lišily od originálních výrobků nejen etiketou, cenou a korkem, ale především podřadnou kvalitou," řekla Kaňková.

Původní sklepmistr je polosladké stolní víno, které se vyrábí ve třech variantách - bílé, růžové a červené. V minulosti se jmenovalo Pražský sklepmistr, po vstupu do EU se muselo přejmenovat. Výrobce upozorňuje, že padělky nabízejí asijské tržnice a večerky, které již přes rok nejsou jeho přímými odběrateli.
 
"Je smutné, že vedle značkové elektroniky a textilu se stávají předmětem padělání i naše tradiční potravinářské výrobky," uvedl generální ředitel Českých vinařských závodů Libor Výleta.
 
Podle mluvčí v rukou celníků skončilo i více než 30.000 kusů padělků drogistického zboží, které mohly vlastníkům značek způsobit škodu téměř čtyři miliony korun.
 
zdroj: ČTK