Ve stínu stoletého cedru: JRD zahájila výstavbu luxusního projektu Rezidence Červený dvůr

JRD zahájila poklepáním základního kamene výstavbu exkluzivního projektu Rezidence Červený dvůr, který vyroste v pražských Strašnicích. Energeticky pasivní viladům s 15 byty plánuje jeho generální dodavatel – společnost Casta – dokončit během podzimu 2019. Aktuálně je v něm prodáno již 50 % bytových jednotek. Dominantou rezidence bude stoletý cedr, který developer zachová na pozemku.  

Luxusní bytový dům bude citlivě zasazený do prvorepublikové vilové čtvrti pražských Strašnic, která je vyhledávaná pro klidné bydlení nedaleko několika parků a výbornou dopravní dostupnost. V jeho moderní architektuře se prolnou funkcionalistické prvky s detaily, které jsou charakteristické pro stavby ve Středomoří. Ty inspiroval především exotický cedr, který umocňuje atmosféru zdejšího místa. „V Rezidenci Červený dům aktuálně evidujeme posledních 7 volných bytových jednotek, které se vyznačují velkoryse řešeným interiérem a kvalitními standardy základního vybavení. Komfortní a zdravé vnitřní prostředí v nich zajistí automatický systém řízeného větrání s rekuperací tepla. Zároveň půjde o první projekt JRD, který bude využívat tepelné čerpadlo k ohřevu teplé vody. Jedná se o environmentálně šetrné zařízení s přírodním chladivem R744, které zajistí ohřev pomocí tepla odváděného v odpadním vzduchu z jednotlivých bytových jednotek v rámci systému rekuperace. Vzniklé odpadní teplo tak bude využito podruhé,“ komentuje Pavel Krumpár, obchodní ředitel JRD.

Komorní viladům nabídne celkem 15 energeticky pasivních bytů v dispozicích 2+kk až 6+kk a velikostech 71 m2 až 188 m2, jejichž proslunění zajistí velká okna a balkony s proskleným zábradlím. Obytný prostor jednotlivých bytových jednotek rozšíří také předzahrádky nebo terasy náležející k bytům ve dvou ustupujících patrech. Noví rezidenti dostanou k dispozici garážová stání v podzemním podlaží nebo venkovní plochu k mytí kol a kočárků.

Na základní kámen projektu Rezidence Červený dvůr slavnostně poklepali (zleva): Vít Brainhof (vedoucí projektu), Jan Řežáb (majitel JRD), Josef Šindelář (technický dozor JRD), Pavel Mácha (předseda představenstva společnosti Casta) a Zbyněk Tůma (výrobní ředitel společnosti Casta)