Veletrh Profesia days bude příležitostí najít zajímavější práci

 Největší veletrh práce v ČR Profesia days se koná na konci října na výstavišti v Letňanech.

Podle jedné ze studií Gallupova ústavu 80 % lidí nebaví jejich práce. Proč v ní ale zůstávají? Někdo chce zůstat věrný firmě, ve které „vyrostl“, častým důvodem je strach z neznámého prostředí, ztráty jistého pro nejistý výsledek. Teď je ale správná doba na rázné řešení. Příležitost setkat se přímo se zástupci zajímavých zaměstnavatelů, nechat si poradit s dalším směrováním kariéry, nebo rovnou získat novou práci, poskytne největší veletrh práce v ČR Profesia days, který proběhne ve dnech 25. a 26. října 2017 na výstavišti PVA EXPO Praha Letňany. 

„Největší překážkou, kvůli které mnozí zůstávají v zaměstnání, které je nebaví, nebo v kolektivu, kde se necítí dobře, je stres spojený s hledáním místa a výběrovým řízením,“ konstatuje Zuzana Lincová, ředitelka pracovního portálu Profesia.cz a dodává: „Na veletrhu práce Profesia days lidem nabízíme možnost se tomuto problému vyhnout a zmapovat své šance, přímo a beze strachu pohovořit s personalisty z významných českých i zahraničních firem, případně poradit se s odborníky z mnoha oblastí trhu práce.“

Veletrh je koncipovaný tak, aby zde našli to pravé jak čerství absolventi, tak lidé zkušení. Lidé, kteří hledají práci, i ti, kteří chtějí jen zmapovat své možnosti nebo načerpat inspiraci z přednášek zajímavých řečníků – letos například motivačního kouče a bývalého trenéra Jaromíra Jágra Mariana Jelínka, paralympijského vítěze v plavání Arnošta Petráčka nebo herce Jana Ciny. Kromě přednášek na hlavním pódiu bude probíhat i tzv. Master Class program s informačními bloky zaměřenými na poradenství pro uchazeče o práci. Už tradičně budou součástí veletrhu i další zajímavé aktivity v rámci poradenské, přednáškové a testovací zóny, například testování předpokladů pro různé profese. Návštěvníci budou mít také možnost za pomocí odborníků sestavit svůj profesní životopis, vytisknout jej, absolvovat pracovní pohovor „na zkoušku“, a rovnou vyrazit za HR pracovníky zúčastněných firem. 

Veletrh práce Profesia days pořádá pracovní portál Profesia.cz letos již posedmé. Stal se neformálním fórem, v jehož rámci se návštěvníci potkávají s HR specialisty z předních firem, které působí na českém trhu, i se zajímavými osobnostmi ze všech oblastí života. Letos veletrh obohatí zcela nová zóna, která bude zajímavá především pro mladší návštěvníky veletrhu. Představí nabídku možností studia, praxe nebo práce v zahraničí. Budou se zde prezentovat přímo jednotlivé školy a univerzity, které českým studentům nabízejí jazykové kurzy, studium na středních i vysokých školách, work and travel programy i čistě pracovní programy. Součástí zóny bude i nabídka poradenství pro tuto oblast.