Právě se nacházíte:

Vyšehradský advent

Vyšehradský advent nabídne od 26. listopadu do 18. prosince 2011 unikátní prohlídku jinak nepřístupné krypty pod Slavínem.

Návštěvníci budou mít možnost vstoupit do jedné z nejvýznamnějších českých památek nové doby. V kryptě jsou uloženy ostatky významných osobností české kultury a vědy 19. a 20. století, například Alfonse Muchy, Františka Křižíka, Emy Destinnové, Jaroslava Marvana nebo Rafaela Kubelíka.

Areál Národní kulturní památky Vyšehrad při Vyšehradském adventu nabídne i desítky divadelních představení pro děti, vánoční jarmark, hudební vystoupení na otevřené scéně před Starým purkrabstvím, betlém v životní velikosti, adventní koncerty v kostele sv. Petra a Pavla. 
 
Čtvrté dny v týdnu budou věnovány občanům městské části Praha 4. Vždy ve čtvrtek dopoledne se budou konat divadelní představení pro školky a školy z naší "čtyřky", odpoledne bude připraven speciální program pro seniory. Ti si mohou společně zazpívat koledy, bude pro ně zorganizována i netradiční prohlídka Vyšehradu vedená odborníky z pražské památkové péče a mnoho dalších akcí. Obyvatelé Prahy 4 jsou samozřejmě vítání i v kterýkoli jiný den.
 
Rodiče s dětmi si kromě zmíněných divadel mohou užít prvorepublikové pouťové atrakce, střílení z kuše nebo výstavu Studia Barrandov s kulisami a kostýmy ze slavné pohádky S čerty nejsou žerty. V duchu tradic kněžny Libuše, dle pověsti věštící z Vyšehradu slávu Prahy, mohou návštěvníci využít i služeb věštce. Vyšehradský advent nabídne i staročeské vánoční pochoutky, jako pečená jablka a kaštany či třeba šneky, kdysi u nás typické vánoční jídlo. Slavnostní zahájení Vyšehradského adventu proběhne 26. listopadu 2011 ve 14 hodin.