Wintejnery zamíří do Prahy 4

V pondělí 4. dubna odstartuje na sídlišti Novodvorská v Praze 4 svoz vysloužilých elektrospotřebičů. Desítkám tisíc lidí, kteří v této lokalitě na pomezí Braníku a Lhotky žijí odpadne starost, kam se starou ledničkou nebo pračkou, ale i drobnějšími domácími spotřebiči. Jejich svoz a recyklaci zajistí společnost ELEKTROWIN.

Tradiční zelenožluté WINTEJNERY se objeví celkem ve 23 lokalitách a výrazně usnadní ekologickou likvidaci vysloužilých elektrospotřebičů. Do kontejnerů mohou občané odevzdávat velké i malé domácí spotřebiče. Pohodlně se mohou zbavit třeba praček, ledniček, mikrovlnek, ale i vysavačů, vysoušečů vlasů, žehliček, vrtaček a dalších drobných elektrozařízení. Kontejnery budou k dispozici každý pracovní den od 8 do 18 hodin, pokaždé v jiné lokalitě podle uvedeného harmonogramu. U WINTEJNERU bude přítomna obsluha, která pomůže s recyklací a bude dbát také na bezpečnost a správnou manipulaci s elektroodpadem.

„Přestože v Praze funguje síť sběrných dvorů, pro mnoho občanů je výhodné, když mohou staré spotřebiče odevzdat jen pár kroků od svého domu,“ říká Jiří Bodenlos (ČSSD), zástupce starosty pro oblast životního prostředí. „Z našeho průzkumu vyplývá, že pro 40 % lidí je zajištění svozu starých spotřebičů do sběrných dvorů namáhavé. leták s harmonogramemPřistavení našich kontejnerů proto vítají,“ doplňuje Taťána Pokorná, ředitelka zákaznického servisu společnosti ELEKTROWIN. „Kolektivní systém zpětného odběru elektrospotřebičů šetří městské části peníze, které by musela investovat do sběru a odstranění vysloužilých elektrozařízení. Průměrná obec s 5 tisíci obyvateli ušetří ročně až půl milionu korun, v Praze 4 to bude ještě o řád výš,“ dodává.

www.praha4.cz