Z vraždy novorozence nalezeného v Ládví obvinila policie matku

Policie obvinila matku z vraždy novorozence nalezeného v Ládví u Prahy. Tělo donošené holčičky policisté našli zabalené do dvou pytlů v šatní skříňce v restauraci, kde žena pracovala. 

Policie obvinila matku z vraždy novorozence nalezeného v Ládví u Prahy. Tělo donošené holčičky policisté našli zabalené do dvou pytlů v šatní skříňce v restauraci, kde žena pracovala. Ženě hrozí až osmileté vězení, řekl ČTK mluvčí středočeské policie Jakub Vinčálek.

Jednatřicetiletá žena, matka dvou dětí, podle vyšetřovatelů ve středu přišla do benešovské nemocnice. Uvedla, že potratila, ale nakonec se zjistilo, že v žádném zařízení interrupci neabsolvovala. Proto se lékaři obrátili na policisty, kteří po novorozeněti začali okamžitě pátrat. Mrtvé dítě nalezli v místě jejího zaměstnání, ve skříňce zabalené v igelitech.
 
Dítě se narodilo živé a bylo donošené. Ženu z trestného činu vražda novorozeného dítěte matkou obvinili policisté v pátek dopoledne. V případě odsouzení jí hrozí tři až osm let vězení. Je stíhána na svobodě, dodal Vinčálek.
 
zdroj: ČTK