Zakažte vjezd kamionů na území hlavního města

Pražská doprava bez kamionů. Utopie? To si rozhodně nemyslí starosta městské části Praha 4 Pavel Horálek (ODS), který k vydání zákazu vyzývá magistrát hlavního města.

„S touto výzvou jsem vystoupil na posledním zasedání pražského zastupitelstva a otevřeně interpeloval náměstka primátora Josefa Noska, zodpovědného za dopravu. Ano, jde o návrh poměrně radikální, ale odmítám, že ho nelze realizovat proto, že by došlo ke kolapsu dopravy ve středních Čechách. Našich občanů na Spořilově se také nikdo neptal, zda s kamionovou dopravou pod okny svých bytů souhlasí!“

O zákazu vjezdu kamiónů na územní Prahy se uvažuje až ve chvíli, kdy bude dobudován pražský okruh. „Kamiony v Praze prostě nemají co dělat již nyní, a nemyslím teď pouze na Spořilově. Ničí komunikace, zamořují exhalacemi ovzduší, šíří nadměrný hluk a přitom ministerstvo dopravy přenechává hlavnímu městu jen zlomek toho, co vybere na mýtném. Pokud hlavní město Praha mou výzvu nevyslyší, budu iniciátorem a prvním podepsaným pod peticí, která bude tento zákaz požadovat,“ uzavírá nesmiřitelně starosta Pavel Horálek.

www.praha4.cz