Zeitgeist Asset Management rozšíří v Praze nabídku nájemního bydlení o 153 bytů

Zeitgeist Asset Management, společnost zabývající se developerskou činností a správou nemovitostí pro soukromé a institucionální investory, rozšíří v Praze nabídku nájemního bydlení o více než 150 bytů. Ty vzniknou v atraktivních pražských lokalitách v rámci pěti rezidenčních domů, nově zakoupených pro německý penzijní fond. Nájemní bydlení se kvůli současným vysokým cenám nemovitostí stává už i v Česku vyhledávanou alternativou k vlastnickému bydlení. Zeitgeist proto plánuje nabídku nájemního bydlení v hlavním městě dále rozšiřovat.

Z pěti nově zakoupených budov, o pronajímatelné ploše 10 215 m2, jsou dvě v Praze 1 (Opletalova 41, U Půjčovny 2), další pak v Praze 2 (Myslíkova 8), Praze 3 (Jeronýmova 10) a Praze 5 (Kotevní 3). Všechny plánuje společnost Zeitgeist Asset Management zrekonstruovat a vytvořit v nich celkem 153 nájemních bytů, čímž dvojnásobně navýší své stávající portfolio dosud čítající 150 jednotek. „Nájemní bydlení v Praze skýtá obrovský potenciál, a proto chceme podobným tempem pokračovat i v následujících letech. Naším cílem je do roku 2020 vybudovat portfolio o objemu více než 500 nájemních bytů,“ uvádí Peter Noack, spoluzakladatel a jednatel společnosti Zeitgeist Asset Management.

Česká republika patří z dlouhodobého hlediska k zemím s nejnižším procentuálním zastoupením nájemního bydlení v rámci Evropské unie: v současnosti dosahuje pouhých 22 % na trhu rezidenčních nemovitostí. Tento trend se však začíná postupně měnit. Kvůli výraznému zvyšování cen bytů, za nímž stojí nedostatečná výstavba, zdlouhavost stavebního řízení a povolovacích předpisů i omezené množství pozemků, začíná zájem Čechů o bydlení v nájmu stoupat. Do budoucna tak lze v tuzemsku očekávat odklon od dnes tak populárního bydlení v osobním vlastnictví, a to i kvůli plánovanému zpřísňování podmínek pro poskytování hypoték.

„V důsledku některých regulačních změn v příštích letech si zejména mladé rodiny nebudou moci dovolit koupit vlastní byt. Očekáváme proto v tomto segmentu výrazný nárůst poptávky. Naším cílem je vytvořit širokou nabídku nájemních bytů napříč lokalitami a různými standardy tak, abychom dokázali uspokojit všechny potenciální zájemce,“ doplňuje Peter Noack.