Divadlo Na Fidlovačce - Co nás čeká

Divadlo Na Fidlovačce s novým uměleckým vedením režisérky Kateřiny Duškové vpouští na nuselskou scénu nový vítr a plánuje plnokrevnou a zábavnou sezónu 2017-2018 .  Zahájí ji laskavá duchařská komedie Mezi nebem a zemí z pera Pam Valentine v režii Petra Hrušky. Muzikál Ženy na pokraji nervového zhroucení, který podle slavného filmu Pedro Almodóvara vytvořili Jeffrey Lane a David Yazbek, přinese do české zimy notnou dávku španělského temperamentu. V komediálním stylu bude sezóna pokračovat díky Paroháčům Eugéna Labiche v režii Ivana Krejčího a současné komedii o nevěře a umění lhát Pravda francouzského dramatika Floriana Zellera, režie se ujme Mikoláš Tyc. Větší proměna čeká Komorní Fidlovačku, která směřuje svou dramaturgii především na mladého diváka a chystá řadu netradičních projektů. 

Nové umělecké vedení Divadla Na Fidlovačce nicméně především navazuje na to, co se na Fidlovačce vždy dařilo a staví svou strategii hledání osobitého divadelního stylu na vytváření předpokladů pro vznik mimořádných hereckých výkonů a výjimečné herecké souhry. Naším cílem je nadále udržet vysokou kvalitu inscenovaných titulů, vycházet z možností jednotlivých členů souboru a jejich řady rozšířit o další kolegy. Divadlo Na Fidlovačce bylo vždy místem setkání herce a diváka nad hluboce lidskými příběhy, a tak tomu bude i v budoucnu.

Koncem sezony 2016/17 bylo vedení divadla nuceno s lítostí akceptovat rozhodnutí dosavadní vůdčí osobnosti divadla paní Elišky Balzerové ukončit s vrcholem stávající sezóny své působení na Fidlovačce. 

DIVADELNÍ SEZÓNA 2017/18 – Velká scéna Divadlo Na Fidlovačce 

Mezi nebem a zemí - Pam Valentine
Režie: Petr Hruška
Duchařská komedie o tom, že žít je potřeba teď a tady, protože za chvíli by to už nemuselo jít.
Premiéra: 21. 9. 2017
 
Ženy na pokraji nervového zhroucení - Jeffrey Lane a David Yazbek
Režie: Kateřina Dušková
Americký komediální muzikál podle filmu Pedra Almodóvara. 
Premiéra: 7. 12. 2017
 
Paroháči - Eugéne Labiche
Režie: Ivan Krejčí
Klasická situační komedie v nové úpravě.
Premiéra: 22. 2. 2018
 
Pravda - Florian Zeller
Režie: Mikoláš Tyc
Komedie o nevěře a umění lhát.
Premiéra: 19. 4. 2018
 
KOMORNÍ FIDLOVAČKA

Komorní Fidlovačku vlastními silami vybudoval a v roce 2008 otevřel soubor Divadla Na Fidlovačce. Dosud se zde uváděly inscenace současných komorních divadelních her s malým obsazením. Toto využití plánujeme radikálně rozšířit. Z Komorní Fidlovačky chceme vytvořit živé centrum setkávání, zábavy a vzdělávání, a to zejména pro mladší generaci diváků. 

Komorní Fidlovačku profilujeme jako scénu soudobého moderního divadla, má zlobit, provokovat, přinášet nové podněty, inspirovat, a především získávat nového návštěvníka: mladší věkovou skupinu –náctiletých a poučeného náročnějšího diváka s kulturním rozhledem. Naším cílem je představovat v prostoru, který funguje tváří v tvář divákovi, současnou dramatickou tvorbu, současná témata dotýkající se naší životní reality, problematiky sociální, genderové aj. – a to v přímé konfrontaci a komunikaci.  

DIVADELNÍ SEZÓNA 2017/18 – Komorní Fidlovačka 

Současná dramatika pro dospělé  

Návštěvník / E. E. Schmidt

Dramatika pro náctileté

Kabaret Čapek / autorský projekt mapující tvorbu Karla Čapka 

Pochod do Aleppa / autorský projekt na základě mezinárodního projektu March to Aleppo

Ne… Hra! Ju? / projekt pro budoucí maturanty. (Ve spolupráci s odborníky zpracujeme jedno maturitní téma do podoby interaktivního divadelního tvaru.)

Diskusní pořady a setkání s diváky

Členové našeho souboru či spříznění stálí hosté nezřídka podnikají výpravy za hranice všednosti. Jeviště Komorní Fidlovačky bude sloužit jako místo pro sdílení zážitků, projekci filmů a záznamů z těchto cest.

Koncerty členů souboru DNF

Soubor DNF je výjimečně muzikální, tohoto potenciálu je nutné využít při různých beneficích, koncertech, jam sessions a dalších hudebních produkcích v prostorách Komorní Fidlovačky. 

Rozšíření tvorby pro děti

Přizvali jsme ke spolupráci spřátelené divadlo Lampion, které se zaměřuje na tvorbu pro dětského diváka. V příští sezóně tedy společně uvedeme dvě pohádky pro nejmenší děti.

H_Nusle 

Komunitní projekt zaměřený na naše nuselské sousedy vychází z principů žánru tzv. bürger-theateru, v němž dochází k propojení mezi hereckým souborem a běžnými občany. Cílem je posbírat žité příběhy Nuslí a jejich obyvatel, divadelní formou je zpracovat a společně odehrát tak, aby proces propojil všechny zúčastněné, sdílel silné příběhy, našel témata a problémy, které je nutné řešit, a ty pak emočně nabitou formou předložil divákům/sousedům/přátelům.  

Dětské studio Děti De-La-Citá

Divadelní ateliér pro děti ve věku od 10-12 let působí pod vedením lektorky Andrey Marečkové už čtvrtým rokem. Jeho členové jsou většinou děti ze ZŠ Londýnská. V ateliéru mají děti možnost proniknout do světa divadla. Děti se zde seznamují hravou formou se základními hereckými technikami a objevují možnosti svého kreativního projevu. 

http://www.fidlovacka.cz