Právě se nacházíte:

Keplerovo muzeum

Slavný německý astronom, astrolog a matematik Johannes Kepler má v Praze své muzeum. Najdete ho v Karlově ulici na Starém Městě v domě, kde učenec prožil pět let svého života.

V malé místnosti na ploše 22 metrů čtverečních dílo dávného vědce návštěvníkům představí deset výstavních panelů. Jeho objevy názorně dokumentují také počítačově zpracované animace. V expozici nechybí ani repliky různých předmětů a přístrojů, s jejichž pomocí Kepler ke svým objevům dospěl.

Johannes Kepler žil od roku 1571 do roku 1630 a působil v Praze za vlády Rudolfa II. Habsburského od roku 1600 do roku 1612. Právě zde Kepler objevil a právě před 400 lety také poprvé v knize Astronomia Nova publikoval první dva ze tří svých zákonů o pohybu planet kolem Slunce.

Platnost Keplerových myšlenek věda experimentálně potvrdila až před půlstoletím. Právě Keplerovy zákony posloužily konstruktérům raket k tomu, aby začali vypouštět umělé družice a kosmické sondy.

Do konce roku 2011 v muzeu probíhá výstava, která vás seznámí s jeho pražskými aktivitami a výzkumy pohybů nebeských těles. Milým detailem je vstupenka na tuto akci, která má na zadní straně vytištěný orloj, jenž ukazuje čas vašeho vstupu.

www.keplerovomuzeum.cz