Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Herečka Marie Doležalová pořádá koncert na podporu osob s mentálním postižením

22. 11 2010 | Marie Doležalová, mladá herečka známá z filmu Pusinky a seriálů jako Comeback a Vyprávěj, se rozhodla podpořit občanské sdružení Pohoda a jeho vánoční sbírku. Se svojí revuální hudební skupinou Olats Otesoc pořádá v neděli 5.12. v pražském divadle Na Prádle koncert, jehož výtěžek pomůže zaplatit dva osobní asistenty pro dvě vybrané paní s mentálním postižením, které žijí v ústavu a rády by se trošku osamostatnily a naučily něco nového.

Každá z nich má jedno přání, které jí má vánoční sbírka splnit. První paní by se s pomocí asistenta ráda naučila chodit sama do cukrárny na kávu a dortík, druhá zase potřebuje doprovod na procházky, které jí psychicky velmi prospívají. Ústav, ve kterém obě paní žijí však nemá na takovou „nadstandardní“ péči lidské síly. Po  nashromáždění dostatečně vysoké částky, bude možné zaplatit individuální asistenci a dodat životům těchto dvou klientek vyšší kvalitu. Sbírku pořádá OS Pohoda, společnost po normální život člověka s postižením, která zároveň poskytne své zkušené osobní asistenty. Chce tak poukázat na význam osobní asistence, která je často opomíjená a státem velmi  málo finančně podporovaná.

Zároveň proběhne vernisáž fotografií Jindřicha Kodíčka, který doprovázel jednoho našeho klienta jeho běžným dnem a vytvořil tak zajímavý fotodokument.

Koncert začíná v 19:30 hodin a lístky je možné si předem zarezervovat na pokladně divadla Na Prádle. Vstupné je 100,- Kč, v divadle je kavárna. Zároveň zde bude informační stánek, na kterém Vám klienti a zaměstnanci OS Pohoda rádi sdělí více o sbírce i asistenci jako takové.

www.pohoda-help.cz
www.mariedolezalova.cz
http://www.divadlonapradle.cz
 

Diskuse

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO