Zájem o řadové domy stále roste

Ačkoliv se trh s realitami aktuálně nachází ve fázi stagnace, zvyšuje se zájem o malometrážní byty a řadové domy, jejichž cena nepřesahuje v Praze a okolí 3 miliony korun.

Developeři reflektují na změnu poptávky na trhu a původně velkorysé projekty přizpůsobují výstavbě menších obytných jednotek nebo řadových domků. Takovéto domy můžete najít zejména v okrajových lokalitách Prahy, jejichž atraktivita stále roste. Většinou již totiž nejde o satelity zcela oddělené od okolních příměstských částí, do kterých se lze dostat jen vlastním autem. Současným trendem je výběr takových lokalit, jež se přímo napojují na obecní zástavbu, a mohou tak z větší části využívat již vytvořené infrastruktury obce. 

Z nově otevíraných projektů tohoto typu, které se v současné době na pražském trhu objevily, lze uvést například výstavbu rodinných domů společnosti CANABA v obci Veleň nacházející se v sousedství městské části Praha-Čakovice, kde je možné získat nový rodinný dům o obytné ploše více než 80m2 již za 2,28mil Kč vč. pozemku a DPH. Velký zájem je rovněž o již čtvrtou etapu výstavby rodinných a bytových domů v lokalitě Praha-Nupaky Jih – dopravně ideálně položené obci s přímým napojením na D1 a R1, které je zárukou snadné dostupnosti do všech částí Prahy od jejího centra až po D5, R6 či R7.

S ohledem na vývoj ekonomické situace a na strukturu realitního trhu v západní Evropě lze očekávat, že aktuální trend zvýšeného zájmu o realitní projekty nabízející nemovitosti či byty o menší ploše, bude i nadále růst.

www.canaba.cz