Rozsvícení vánočního stromu Prahy 4

Ve čtvrtek 2. prosince 2010 po setmění se před nuselskou radnicí v Táborské ulici rozzářil vánoční strom Prahy 4. Návštěvníci si spolu s dětmi ze MŠ Mendíků a skupinou Musica e Danza zazpívali vánoční koledy, ochutnat mohli také první letošní cukroví.

Starosta Prahy 4 Pavel Horálek rozdával dětem první letošní cukroví.Vánoční novinkou je letos poštovní schránka pro Ježíška, která je právě od čtvrtka umístěna u vánočního stromu před nuselskou radnicí. „Děti mohou do této krásné červené schránky kdykoli vhazovat své dopisy pro Ježíška. Týden před Vánoci vylosuje ze všech psaníček Praha 4 čtyři dopisy a pomůže Ježíškovi tato čtyři přání splnit. V dopise ovšem musí být uvedena zpáteční adresa. Rádi bychom, aby se tento zvyk stal milou tradicí a děti věděly, že o Vánocích před naší radnicí tuto Ježíškovu schránku vždycky najdou,“ doplňuje starosta Prahy 4 Pavel Horálek (ODS).
Hned další den, v pátek 3. prosince bylo u hlavního vchodu do obchodního centra Arkády Pankrác otevřeno kluziště, které bude městská část Praha 4 spolu s půjčovnou bruslí provozovat až do 31. prosince 2010, a to každý den od 10 do 21 hodin. Ve svátečních dnech (24. - 26. 12.) bude kluziště otevřeno od 10 do 16 hodin. „Ježíškova schránka a kluziště tak budou vlastně první symbolické dárky, které děti naleznou pod stromkem Prahy 4,“ dodává k vánoční nabídce starosta Horálek.

www.praha4.cz