Chinaski: Turné hodně náročné, ale povedené

Ústecký kraj/ Kam přijeli, všude měli nabité sály nebo sportovní haly. Turné kapely Chinaski, s příhodným názvem 07 bylo více než úspěšné. Však si jej také celá skupina pochvalovala. Hned třikrát se tato známá formace představila ve městech Ústeckého kraje.

Derniéru Chinaski naplánovali do Litvínova, kde prostředí velice dobře znají, navíc zde mají množství přátel. S frontmanem kapely Michalem Malátným, kterému spoluhráči přezdívají Žibus, si Metropol po závěru koncertní šňůry povídal.

Absolvovali jste turné Chinaski 07. Můžete se ohlédnout za tím, jaké bylo?

No, musím přiznat, že to bylo hodně náročné. Sešli jsme se prvního února, dali jsme dohromady demosnímky, potom jsme dva měsíce zkoušeli, následovaly tři měsíce natáčení a potom šňůra patnácti koncertů. Takže toho bylo opravdu hodně. Dopadlo to dobře, lidi chodili. Máme to celé kvalitně natočené a uděláme z toho DVD.

Takže spokojenost?

Určitě. Jsme spokojeni, ale zároveň příšerně unaveni, takže snad nemáme ani sílu se z toho radovat. I to svědčí o tom, že turné bylo povedené. Možná, že kdybychom si teď dali tak čtrnáct dní pauzu, odpočinuli si, tak můžeme v pohodě pokračovat dál a vyrazit na turné znovu. Je nám to možná i trochu líto, že v době, kdy už máme všechno super zmáknuté, tak končíme. Jinak musím říct, že to bylo moc pěkné.

Tři koncerty jste v rámci turné odehráli v městech Ústeckého kraje. Vzpomenete si na ně?

Samozřejmě. Hráli jsme v Ústí nad Labem, v Chomutově a naposledy v Litvínově. Všude byla skvělá atmosféra, navíc v Ústí to byl náš druhý koncert, kam jsme zajížděli po trochu nervózním prvním vystoupení v Třebíči. Ústecký koncert už byl potom o něčem úplně jiném. Tady jsme se skvěle chytili a vydrželo nám to až do Litvínova. Dobře se nám hrálo i v Chomutově.   

Závěrečný koncert jste odehráli v Litvínově, kde prostředí důvěrně znáte. Byla to náhoda, nebo záměr?

Byl to samozřejmě záměr. Před dvěma lety jsme tady taky končili a nakonec z toho byl dvoudenní mejdan. Tak jsme si řekli, že si letos zopakujeme.    

Text: Jan Kratina
Foto: Jan Kratina