Zapomeňte na bolesti těla a duše

Ústecko| Stále méně pohybu a o něco více stressu, to je problém provázející současnou českou populaci. Mnozí lidé si tento způsob života uvědomují a snaží se ho změnit. Prvním krokem může být ochota naslouchat odborníkům a být ochoten změnit vžitý stereotyp.To se týká např. preventivních prohlídek u lékaře či využívání zdravotnických a regeneračních služeb. Řada z nás pochopila, že prevence je rozhodně lepší než pozdější často složitá a náročná léčba.

Výběr z palety zdravotnických služeb je dnes již velice široký a opravdu už jen záleží na nás čemu dáme přednost. V krajském městě takové služby nabízí např. Klinika Tornero ve Všebořicích, která v letošním roce přišla s několika novinkami. Patří k nim poskytování klasických a tradičních thajských masáží, po nichž se člověku uleví od různých tělesných i duševních neduhů, a to zásluhou příjemných procedur z rukou čtveřice zkušených thajských masérek, jež vyšly z prestižní bankogské školy.

Co všechno thajské masáže zahrnují, jsme se zeptali ředitelky kliniky Mgr. Kamily Madarové.
„Zatím máme v nabídce tři druhy thajské masáže, a to klasické, olejové a masáže nohou. Klasická suchá masáž, která trvá hodinu, je kombinací prvků jógy a akupresury, přičemž masérka provádí na klientovi jednotlivé jógínské úkony, ale ten zůstává v pasivní roli. Tím lze člověku pomoci vyřešit či omezit i potíže, které přímo s masáží nesouvisejí. Olejová masáž je  jemnější. Masáž nohou se provádí od konečků prstů až po kolena, kdy se pomocí rukou a speciálních nástrojů stimulují reflexní zóny, dráhy i lymfatické cévy. Masérka dále pokračuje až do třísel a v závěru provádí masáž šíje, kde se zaměřuje na uzliny a mízní cévy, dále rukou a podpaží. Tím se vlastně vyprázdní lymfatický systém a škodliviny jsou odplavovány krví a odstraňovány metabolicky.

Thajci vědí, že nohy jsou pro nás stěžejní a že jsou na nich velmi důležité body, které sice s končetinami nemají nic společného, ale mohou významně pomáhat uvolňovat různé problémy v jiných částech těla. Je prokázáno, že pokud se těmto procedurám budeme věnovat pravidelně, dosáhneme velice dobrého efektu pro celé tělo a můžeme odstranit naše letité potíže.“

Zájemce budou určitě zajímat ceny. V souhrnu jsou výrazně nižší než např. v Praze.
Hodinová klasická suchá masáž stojí 500 Kč, olejová 550 Kč a masáž nohou 300 Kč.
Klinika nabízí hodně časově vytíženým a třeba i tělesně handicapovaným klientům možnost eskortu masérek do vyžádaného místa – do firmy či domácnosti. Není výjimkou, že služby na klinice využívají manželské páry, ale třeba i manažeři, kteří při masáži bez problémů vedou s partery obchodní jednání. Klinika je velice pružná v jednání se zákazníky a nabízí jim např. pořízení dárkových poukazů na masáže, což může být  velice zajímavé pro lidi i firmy, které nevědí, jaký dárek dát svým zaměstnancům či blízkým pod vánoční stromek nebo k různým jubileím. Procedury lze hradit i unišeky.  

Klinika Tornero bude rozšiřovat služby hned po Novém roce. Od ledna zavede masáže odbourávající celulitidu a masáže, jež mají efekt hubnoucí. V procedurách olejových budou využívány i další druhy olejů, a to nejen s účinkem relaxačním, ale třeba i mobilizační. Od jara budou poskytovány masáže i pro těhotné ženy.